Navigace

Žádost o ohlášení dopravní stavby

Základní zobrazení / Rozšířené zobrazení / Plné zobrazení

  1. Označení - pojmenování - životní situace

    Žádost o ohlášení dopravní stavby

  2. Základní informace k životní situaci

    Stavebnímu ohlášení podléhají všechny práce, dle § 14 a § 15 vyhlášky č. 104/1997 Sb., kterou se provádí  zákon o pozemních komunikacích ve znění pozdějších předpisů v souladu s § 104 odst. 4 zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů.

  3. Kdo je oprávněn v této věci jednat(podat žádost apod.)

    Procesně způsobilé fyzické nebo právnické osoby, které jsou vlastníky stavby nebo stavebníky a mají právo stavby, založené smlouvou provést stavbu anebo právo odpovídající věcnému břemeni k pozemku nebo stavbě.

  4. Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace

    Před podáním žádosti je nutné získat doklady a podklady, které se přikládají k žádosti o stavební povolení podle § 105 zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů a ustanovení § 18a vyhlášky č. 503/2006 Sb., o podrobnější úpravě územního rozhodování, územního opatření a stavebního řádu v platném znění.

  5. Jakým způsobem můžete zahájit řešení této životní situace

    Podáním žádosti o ohlášení dopravní stavby u speciálního stavebního úřadu.

    Žádost o ohlášení dopravní stavby se podává na předepsaném formuláři, jenž je přílohou č. 8 vyhlášky č. 503/2006 Sb., o podrobnější úpravě územního rozhodování, územního opatření a stavebního řádu.

    Obecně platí pro každé podání správní řád - tzn. že podání je možno učinit písemně nebo ústně do protokolu anebo v elektronické podobě podepsané zaručeným elektronickým podpisem. Za podmínky, že podání je do 5 dnů potvrzeno, popřípadě doplněno způsobem uvedeným ve větě první, je možno jej učinit pomocí jiných technických prostředků, zejména prostřednictvím dálnopisu, telefaxu nebo veřejné datové sítě bez použití zaručeného elektronického podpisu.

    Z podání musí být patrno, kdo je činí, které věci se týká a co se navrhuje. Pokud podání nemá předepsané náležitosti nebo trpí-li jinými vadami, pomůže odbor dopravy Magistrátu města Ostravy podateli nedostatky odstranit, popřípadě jej vyzve, aby je ve stanovené lhůtě odstranil; zároveň ho poučí, jaký význam může mít neodstranění nedostatků pro další průběh jeho vyřizování.

  6. Na které instituci životní situaci řešit

    Speciální stavební úřad

  7. Jaké doklady je nutné mít s sebou

    Žádost o ohlášení stavby, sepsanou na předepsaném vzoru žádosti podle přílohy č. 8 vyhlášky č. 503/2006 Sb., o podrobnější úpravě územního rozhodování, územního opatření a stavebního řádu, k žádosti se připojují přílohy uvedené v části B) uvedeného formuláře (projektová dokumentace, doklad prokazující právo pozemku nebo ke stavbě, pokud není ověřitelné v katastru nemovitostí, plná moc v případě zastupování, seznam a adresa vlastníků sousedních pozemků a staveb na nich, doklad o informování vlastníků sousedních pozemků, doklad o klasifikaci osoby pro státní dozor, územně plánovací informace, územní souhlas, popř. územní rozhodnutí a závazná stanoviska dotčených orgánů vyžadovaných zvláštním právním předpisem, vyjádření správců a vlastníků technické a dopravní infrastruktury).

  8. Jaké jsou potřebné formuláře a kde jsou k dispozici

    Žádost o ohlášení dopravní stavby.

    Lze získat u Magistrátu města Ostravy, odboru dopravy.

  9. Jaké jsou správní a jiné poplatky a jak je máte uhradit

    Ohlášení nepodléhá zpoplatnění dle zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů.

  10. Jaké jsou lhůty pro vyřízení

    Lhůty pro vydání ohlášení ve věci jsou stanoveny ustanovením § 106 zákona č. 183/2006 Sb.,  o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů, ve znění pozdějších předpisů (souhlas je vydán do 30 dnů ode dne ohlášení záměru).

  11. Kteří jsou další účastníci (dotčení) řešení životní situace

    Souhlas s ohlášením dopravní stavby se doručí podle ustanoveni § 106 odst. 4 zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů.

  12. Jaké další činnosti jsou po žadateli požadovány

    Další činnosti nejsou stanoveny.

  13. Elektronická služba, kterou lze využít

    Podání je možno učinit v elektronické podobě podepsané zaručeným elektronickým podpisem, a to na adresu elektronické podatelny posta@ostrava.cz. Dále je možno pro podání využít jiných technických prostředků, zejména prostřednictvím dálnopisu, telefaxu nebo veřejné datové sítě bez použití zaručeného elektronického podpisu za podmínky, že podání je do 5 dnů potvrzeno buď písemně, nebo ústně do protokolu anebo v elektronické podobě podepsané zaručeným elektronickým podpisem.

  14. Popis byl naposledy aktualizován

    19.04.2021

  15. Datum konce platnosti popisu

    Neuvedeno