Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Pátek 28.04.2017 13:35 - ${modifier}
Přijetí Chargé d’Affaires ambasády USA

Přijetí Chargé d’Affaires ambasády USA

Pátek 21.07.2017 13:23

Radnici města Ostravy navštívila 21. července Chargé d’Affaires Velvyslanectví USA Kelly Adams-Smithová. Vedoucí úřadu americké ambasády v Praze, která při pobytu v Ostravě navštívila festival Colours of Ostrava a zúčastnila se mezinárodního diskusního fóra Meltingpot, přijali primátor Tomáš Macura a náměstek primátora pro kulturu Zbyněk Pražák.

Heřmanický odval do patnácti let zmizí

Heřmanický odval do patnácti let zmizí

Čtvrtek 20.07.2017 15:11

Do deseti, patnácti let se stále doutnající odval u bývalého Dolu Heřmanice začne možná proměňovat na rekreační zónu s jezírkem, stinnými lesíky a živou přírodou. Napomůže tomu speciální separační linka na separaci uhlí, kameniva a ostatních složek hlušiny, jejíž provoz byl zahájen 20. července. Přijel ministr průmyslu a obchodu ČR Jiří Havlíček, město reprezentovala náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Festival Colours of Ostrava začal

Festival Colours of Ostrava začal

Středa 19.07.2017 09:08

Šestnáctý mezinárodní multižánrový festival Colours of Ostrava včera vypukl. Do areálu Dolní oblasti Vítkovice dorazily tisíce nadšených diváků od nás i ze zahraničí. Při oficiálním zahájení je přivítal spolu s ředitelkou akce Zlatou Holušovou a zástupci největších partnerů primátor Ostravy Tomáš Macura. Primátor poděkoval pořadatelům a ředitelce festivalu Zlatě Holušové a návštěvníkům popřál čtyři dny plné hudby a skvělé atmosféry.

Noví strážníci složili slib

Noví strážníci složili slib

Úterý 18.07.2017 12:42

Jedenáct nových strážníků Městské policie Ostrava složilo slib do rukou primátora Tomáše Macury, který ocenil, že se v Ostravě daří snižovat kriminalitu. Připomenul, že spolupráce městské policie s ostatními bezpečnostními složkami je v Ostravě příkladná.

Začaly shakespearovské slavnosti

Začaly shakespearovské slavnosti

Pondělí 17.07.2017 09:40

Jubilejní 10. ročník Letních shakespearovských slavností začal v pondělí 17. července na Slezskoostravském hradě. Divadelní festival zahájil primátor Tomáš Macura. Přehlídku shakespearovských inscenací odstartovala mimořádně úspěšná Komedie omylů v podání ostravských herců.

Zoo uvítala čtvrtmiliontého návštěvníka

Zoo uvítala čtvrtmiliontého návštěvníka

Pondělí 17.07.2017 09:35

Ostravská zoologická zahrada uvítala v pátek 14. července svého letošního čtvrtmiliontého návštěvníka. Přišel zhruba ve stejnou dobu jako loni, zoo by tak opět mohla dosáhnout více než půlmilionové návštěvnosti.

Wi-Fi zdarma na prvních zastávkách

Wi-Fi zdarma na prvních zastávkách

Pondělí 17.07.2017 09:20

Dopravní podnik Ostrava zavádí na nejrušnějších zastávkách městské hromadné dopravy bezplatné Wi-Fi připojení. Zatím se to týká zastávek Hranečník a Karolina. Už do konce srpna k nim ale přibydou Vřesinská, Svinov mosty h. z., Hulváky, Náměstí Republiky, Konzervatoř, Hlavní nádraží, Hlučínská, Mírové náměstí, Obchodní centrum a ÚMOb Jih.

Pomozte vybrat vánoční výzdobu radnice

Pomozte vybrat vánoční výzdobu radnice

Sobota 15.07.2017 08:00

I letos má veřejnost možnost zvolit, jakou vánoční a novoroční výzdobu bude mít Nová radnice a Prokešovo náměstí v následujících dvou letech. Poprvé byli obyvatelé města zapojeni do hlasování před sedmi lety.

Přípravy na přestavbu jatek pokračují

Přípravy na přestavbu jatek pokračují

Pátek 14.07.2017 08:25

Nejvýhodnější nabídku na zpracování projektové dokumentace a zajištění autorského dozoru na rekonstrukci historických městských jatek předložilo pražské studio Petr Hájek Architekti, které vyhrálo i architektonickou soutěž na tuto přestavbu. Za přípravu prováděcího projektu požaduje 6,9 milionu korun a jeho dodání slibuje do necelých tří měsíců od podpisu příslušné smlouvy.

Ostrava v Praze: nejlepší inscenace

Ostrava v Praze: nejlepší inscenace

Čtvrtek 13.07.2017 13:00

Festival ostravských divadel Ostrava v Praze se letos koná již poosmé. Ostravská profesionální divadla nabídnou pražskému publiku to nejlepší ze svých repertoárů, včetně muzikálu Edith a Marlene. Svá představení na festivalu uvedou také Komorní scéna Aréna, Divadlo Petra Bezruče a Divadlo loutek Ostrava.

Ostrava postaví koncertní halu

Ostrava postaví koncertní halu

Čtvrtek 13.07.2017 08:05

Nová koncertní hala s vynikající akustikou vznikne u Domu kultury města Ostravy. Potřebné zázemí v ní najde Janáčkova filharmonie Ostrava. Primátor Tomáš Macura potvrdil, že město připravuje zadávací podmínky tak, aby mohlo ještě letos vyhlásit architektonickou soutěž. Vlastní výstavba haly začne koncem příštího roku.   

Loděnice rozšiřuje své služby

Loděnice rozšiřuje své služby

Středa 12.07.2017 14:03

Širší služby pro veřejnost nabízí v letošním roce loděnice na břehu řeky Ostravice v blízkosti Slezskoostravského hradu. Restaurace bude během prázdnin otevřena každý den, turisté i cyklisté si odpočinou na břehu v lehátkách a bruslaři si zapůjčí in-line brusle.  

Sloní kluk se jmenuje Chandru – Měsíc

Sloní kluk se jmenuje Chandru – Měsíc

Středa 12.07.2017 11:34

Sameček slona, který se narodil v ostravské zoo 8. července, dostal jméno Chandru [čandru], což v překladu znamená Měsíc. Chandru zatím výborně prospívá, prakticky permanentně se snaží pít mateřské mléko. To je důležité pro jeho vývoj a imunitu. Jeho matka, dvacetiletá slonice Vishesh se o slůně příkladně stará. V článku najdete odkaz na video z prvních dnů slůněte.

Připomeňte si historii Ostravy

Připomeňte si historii Ostravy

Úterý 11.07.2017 12:25

Zajímáte se o historii Ostravy? Pokud ano, prohlédněte si stojany, které město umístilo do centra, největších obvodů a na nádraží. Můžete na nich porovnávat historické snímky se současností. Ostrava si tak připomíná svou historii u příležitosti 750. výročí první písemné zmínky v závěti biskupa Bruna z roku 1267. 

Město přispěje ke kotlíkovým dotacím

Město přispěje ke kotlíkovým dotacím

Pondělí 10.07.2017 18:15

Pokud se chcete dozvědět, jak získat dotaci až 145 tisíc korun na výměnu starého kotle za nový ekologický, navštivte besedy se zástupci města ke kotlíkovým dotacím anebo přijďte do nově otevřeného infopointu na rohu Sokolské třídy a Českobratrské ulice. Jestliže nemáte finanční rezervu, město vám poskytne bezúročnou zápůjčku. Podívejte se také na film, ve kterém vám děti poradí, jak na výměnu kotle.

V centru Ostravy můžete relaxovat

V centru Ostravy můžete relaxovat

Pondělí 10.07.2017 14:16

Část Masarykova náměstí se proměnila v relaxační zónu. Vyrostl na něm beachvolejbalový kurt a bar s letním občerstvením. Hosté mohou posedět u baru, natáhnout se v lehátkách anebo vyzkoušet houpací sítě. Rodiče se nemusí bát, že se jejich děti budou nudit. Ty si zahrají na pískovišti anebo se zapojí do dění ve workshopech.  

V zoo se narodil sloní sameček

V zoo se narodil sloní sameček

Pondělí 10.07.2017 07:47

V ostravské zoologické zahradě porodila slonice Vishesh své již třetí mládě. Porod proběhl bez komplikací. Sloní sameček je vitální a krátce po porodu se postavil na nohy. Matka slůněte je klidná a o mládě pečuje. Aby matka s čerstvě narozeným mládětem měla klid, zůstane pavilon slonů pro veřejnost dočasně uzavřen.

Začala prázdninová fotografická soutěž

Začala prázdninová fotografická soutěž

Pátek 07.07.2017 09:57

Je tu léto a spolu s ním prázdninová fotografická soutěž města Ostravy Bezpečně po Ostravě. Téma letošního 6. ročníku je Bezpečně po Ostravě s dětmi – na kole i pěšky. Na ceny se mohou těšit autoři pěti prací, které vybere porota, a vítěz ceny veřejnosti. Snímky (každý soutěžící posílá pouze jeden) lze zasílat do 31. srpna na adresu aktiv.besip@okas.cz.

Historická výstava na Jihu a v Plesné

Historická výstava na Jihu a v Plesné

Úterý 04.07.2017 13:33

Výstava s názvem Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti symbolizující ve zkratce cestu, kterou naše město urazilo na své pouti od pravěku až po současnost, uvidí v červenci občané obvodů Plesná a Jih. Výstava je součástí celoročních oslav 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě a vždy připomíná i historii obvodu, v němž se právě koná.  

Zoo značkuje jeřáby popelavé

Zoo značkuje jeřáby popelavé

Úterý 04.07.2017 09:13

Ostravská zoologická zahrada se zapojila do výzkumu jeřábů popelavých na území České republiky. Značkuje mláďata a jako první zoo v České republice je sleduje pomocí GPS. Jeřábi na našem území hnízdí od 80. let minulého století a jejich populace se rozrůstá