Průmyslové zóny

Oblasti určené pro rozvoj lehkého průmyslu a logistiky

Strategická průmyslová zóna Ostrava - Mošnov


zona Mošnov

Rozvojová lokalita Mošnov je jedinečnou investiční příležitostí pro investory, kteří mají zájem těžit především z její strategické polohy v blízkosti mezinárodního letiště s možností napojení na rychlostní komunikace a železniční síť.

V rámci rozvojové zóny Mošnov je přibližně 59 ha pozemků ve vlastnictví Statutárního města Ostrava volných pro prodej investorům.
 

Průmyslová zóna Ostrava - Hrabová

 

Hrabová zónaPrůmyslová zóna Ostrava-Hrabová je strategickou rozvojovou lokalitou, ve které působí více společností, hlavním vlastníkem pozemků je společnost CTP. Projekty situované v zóně mají podstatný význam pro zvýšení ekonomické atraktivity města a zaměstnanost v Ostravě. Celková rozloha infrastrukturou vybaveného území průmyslové zóny činí cca 115 ha.

 

  


 

Rozvojová zóna HRUŠOV

 

Hrusov_mapaPrůmyslová zóna v přípravě.

Rozvojová zóna Hrušov představuje při nedostatku míst v již existujících průmyslových zónách ve městě velmi významnou lokalitu, vhodnou pro podnikání malých a středních firem. Předností hrušovské zóny je ideální dopravní napojení, bezprostřední blízkost dálnice D1 a železniční trati do vnitrozemí, ve směru na Polsko a Slovensko.

 Další průmyslové parky:


Business Park Ostrava

CTPark Ostrava

Logistický park Ostrava - CBRE

Business Park nad Porubkou

TROVATAR

Tulipan Park

 


 

Podnikatelé, kteří hledají vhodnou možnost pro zahájení své činnosti v Ostravě, mohou kromě průmyslových parků zvážit další varianty:

 

START-UP

Inovativní a start-up projekty jsou vítány ve Vědecko-technologickém parku (MSIC). Více informací zde

Brownfield

Informace o pozemcích zatížených důsledky předchozího využití jsou ZDE

Rozvojové plochy

Informace o volných plochách v městě Ostrava najdete zde