Průmyslová zóna Ostrava - Hrabová

Průmyslová zóna Ostrava-Hrabová je strategickou rozvojovou lokalitou, na které působí několik společností. Většinovým vlastníkem je zde společnosti CTP. Projekty situované v zóně mají podstatný význam pro zvýšení ekonomické atraktivity města a zaměstnanost v Ostravě. Celková rozloha infrastrukturou vybaveného území průmyslové zóny činí cca 115 ha.

Hrabová

Investoři v zóně dohromady proinvestovali k 31. 12. 2019 celkem 26,2 mld. Kč a vytvořili 8 575 nových pracovních míst. Průmyslová zóna Ostrava-Hrabová se tak stále drží na žebříčku nejúspěšnějších průmyslových nemovitostí v rámci celé České republiky, za což získala celou řadu ocenění.

Umístění zóny:

Zóna je situována na jižním okraji města v blízkosti rychlostní komunikace I. třídy Ostrava – Frýdek-Místek se spojením na Prahu a Brno, Polsko, Slovensko a Rakousko. Spolu se zázemím regionální metropole s rozvinutou infrastrukturou a vyspělou školskou základnou poskytuje investorům nutnou jistotu pro zajištění pracovních sil a budoucí rozvoj.

Rozloha:

Současná rozloha průmyslové zóny: cca 115 ha
Na zónu navazuje Obchodní zóna o rozloze 15 ha v rukou soukromých investorů.

Technická infrastruktura:

Výstavba technické infrastruktury byla spolufinancována ze státních prostředků formou dotace a dokončena v roce 2007. Zajišťuje kapacity vody, plynu, tepla a elektrické energie pro současné investory i nově příchozí společnosti.

Dopravní infrastruktura zajišťuje kapacitní napojení na rychlostní komunikaci I/56 ve směru na centrum Ostravy a na Frýdek-Místek a na Příbor. Průmyslová zóna je obsluhována pravidelnými linkami autobusů MHD a regionální dopravy.

Investoři v zóně:

CTP Invest, s.r.o.
(Nizozemsko, developerská společnost)
(Continental, GE Money Bank, CTS, Brembo, Grupo Antolin, Czech Print Center, ABB, Rossignol, Dachser,  ITT, UPS a další)
www.ctp.eu
Tel.: +420 596 711 627

 
PEGATRON Czech, s.r.o.
Nástupnická organizace ASUS Czech s.r.o.
(Tchaj-wan, výpočetní technika) - výroba a montáž PC
Tel.: 596 766 111
 
SungWoo Hitech, s.r.o.
(J. Korea, automobilový průmysl) – výroba částí automobilových karosérií
Tel.: 552 306 411

 

Kontakt:

Statutární město Ostrava - Magistrát
Odbor strategického rozvoje
Prokešovo nám. 8
729 30 Ostrava
Tel.: +420 599 443 382
E-mail: vpalicka@ostrava.cz