Investiční příležitosti

Příležitosti města Ostravy pro podnikatele a investory

Rozvojová zóna v Hrušově

35 ha půdy ve městě Ostrava v těsné blízkosti dálnice i železnice. Předpokládané využití pro lehký průmysl a logistiku. Aktuálně vyhlášena výzva k podání nabídek na realizaci investičního záměru v ploše rozvojové zóny Hrušov. Nabídky lze podávat do 30.4.2018. Více informací ZDE


 

Volné pozemky v centru města

Město Ostrava hledá investory a developery pro výstavbu na pozemcích v blízkosti historického centra města. Více informací ke shlédnutí v podobě prospektu.

 

 

 

 

Průmyslové zóny

Průmyslové zóny města Ostrava: Ostrava-Mošnov, Ostrava-Hrabová. Informace k připravované zóně na rozvojovém území v Hrušově. 

Věda, výzkum, inovace

Město podporuje vědu a inovace, ideálně propojením akademické a komerční sféry. Hlavním motivátorem rozvoje inovačního ekosystému je Moravskoslezské inovační centrum se sídlem ve Vědecko-technologickém parku Ostrava.

 

 

Rozvojové plochy

Databáze rozvojových ploch na území města.

 

 

 

 

 

Logistické parky

Logistic

Přehled logistických parků na území města.

 

 

 

 

 

Brownfieldy

brownfield

Pozemky a budovy v urbanizovaném území, které ztratily svoje původní využití nebo jsou nevyužité.

 

 

 

 

Centra sdílených podnikových služeb

CSS

Centra sdílených podnikových služeb jsou jedním z nejrychleji rostoucích sektorů v Ostravě a i v dalších letech se očekává nárůst až o 22% v počtu zaměstnanců. Ostrava nabízí pro nadnárodní společnosti ideální podmínky - především dostatek vzdělaných odborníků s jazykovými znalostmi a vhodné kancelářské prostory všech kategorií.