Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Pátek 28.04.2017 13:35 - Vidlička Libor
Druhé slůně v Zoo Ostrava je na světě!

Druhé slůně v Zoo Ostrava je na světě!

Čtvrtek 19.05.2011 10:27

Radostná zpráva přišla v úterý 12. dubna z ostravské zoologické zahrady: po Vishesh tam porodila i druhá slonice Johti. Přesně v 11.08 přišla na svět sloní samička a zatím to vypadá, že je i s mámou v pořádku. Je o pořádný kus větší než sameček narozený před měsícem. Zvážit se ji nepodařilo, ale pracovníci zoo odhadují, že má určitě více než 100 kg.

Zlaté Janského plakety pro čestné dárce krve

Zlaté Janského plakety pro čestné dárce krve

Čtvrtek 19.05.2011 10:25

Devadesát dárců krve bylo v pondělí 11. dubna oceněno v obřadní síni Radnice města Ostravy zlatými plaketami MUDr. Jana Janského za čtyřicet bezpříspěvkových odběrů krve. Vyznamenání jim předali zástupce kanceláře primátora města Ostravy Zdeněk Sladovník a Lydie Poledníková ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže v Ostravě.

Výtvarná soutěž „Děti, pozor, červená!“

Výtvarná soutěž „Děti, pozor, červená!“

Čtvrtek 19.05.2011 10:23

Vybrané kresby dětí - účastníků výtvarné soutěže s dopravně preventivní tématikou „Děti, pozor, červená!“ - si mohou zájemci do 29. dubna prohlédnout ve foyer Radnice města Ostravy. Letošní již 29. ročník této soutěže měl podtitul „Odrazky, blikačky, reflexní oblečení – zkrátka chci být v noci viděn“.

Ve Wroclawi jsme nabízeli materiály v polštině

Ve Wroclawi jsme nabízeli materiály v polštině

Čtvrtek 19.05.2011 10:22

Město Ostrava se prezentovalo na mezinárodním turistickém veletrhu v polském městě Wroclaw. Veletrh se konal ve dnech 8. až 10. dubna ve sportovní hale Orbita. Kromě našeho města zde bylo zastoupeno na dvacet subjektů z celé České republiky.

Město se představuje: Ostrava Metropolitan Magazine

Město se představuje: Ostrava Metropolitan Magazine

Čtvrtek 19.05.2011 10:19

Tváří Ostrava Metropolitan Magazine pro období jaro-léto 2011 se stal architekt Josef Pleskot, který se podílí na výrazných změnách našeho města. Nechybí ani portrét malé hvězdy s velkým hlasem Patricie Janečkové, pozvánka na jubilující Zlatou tretru nebo Colours of Ostrava. Magazín představuje Ostravu, její zajímavosti, zavítá i do blízkého okolí.

Primátor přijal velvyslance Francie Pierra Lévyho

Primátor přijal velvyslance Francie Pierra Lévyho

Čtvrtek 19.05.2011 10:18

Primátor Petr Kajnar přijal ve čtvrtek 7. dubna velvyslance Francie Pierra Lévyho. Vzácný host zavítal do radnice v rámci své návštěvy Ostravy. Doprovázeli ho obchodní rada velvyslanectví Bernard Boidin a Denisa Pánková-Schránilová, atašé pro decentralizovanou spolupráci. Přijetí se zúčastnili náměstkyně primátora pro kulturu a zdravotnictví Simona Piperková a vedoucí kanceláře primátora Marcela Trojáková.

Představuje se Inkubátor regionálních specialistů

Představuje se Inkubátor regionálních specialistů

Čtvrtek 19.05.2011 10:13

Katedra regionální a environmentální ekonomiky Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava zahájila letos ve spolupráci s Magistrátem města Ostravy projekt s názvem Inkubátor regionálních specialistů aneb inovace univerzitních regionálních studií. Dnes, na úvodní konferenci, která se koná v budově E Ekonomické fakulty, bude tento projekt představen všem zainteresovaným skupinám.

Studenti navrhli Chytrá řešení pro Ostravu

Studenti navrhli Chytrá řešení pro Ostravu

Čtvrtek 19.05.2011 10:04

V celostátní soutěži o nejchytřejší projekt užitečný pro životní prostředí s názvem „Chytrá řešení pro životní prostředí“ výborně uspělo hned pět studentů středních a vysokých škol z Ostravy. Jejich řešení chce podpořit a využít ve prospěch životního prostředí město Ostrava. Dnes studenti představili své projekty na tiskové konferenci, jíž se zúčastnil také primátor města Petr Kajnar.

Představení knihy o Boltovi a další novinky ze Zlaté tretry

Představení knihy o Boltovi a další novinky ze Zlaté tretry

Čtvrtek 19.05.2011 09:53

Pořadatelé Zlaté tretry Ostrava představili 5. dubna na tiskové konferenci novinky z přípravy jubilejního 50. ročníku mítinku. Atletické fanoušky jistě potěšili anotací knihy Usain Bolt Můj příběh aneb 9,58 Nejrychlejší muž světa, která v nakladatelství 65. pole vyjde v příštím měsíci. Tiskovky se zúčastnil také náměstek primátora Martin Štěpánek. Město Ostrava patří k hlavním partnerům závodu zařazeného do seriálu IAAF World Challenge.

V radnici se diskutovalo o kvalitě ovzduší

V radnici se diskutovalo o kvalitě ovzduší

Čtvrtek 19.05.2011 00:00

Odborníci, zabývající se kvalitou ovzduší, se ve středu 6. dubna sešli v Radnici města Ostravy se zastupiteli města, zástupci kraje a Ministerstva životního prostředí ČR na pracovním semináři ke stavu ovzduší v Ostravě. Seminář, na němž byly předneseny k diskusi odborné příspěvky, zahájil primátor města Petr Kajnar.

Ostrava bude žít řadu dní architekturou

Ostrava bude žít řadu dní architekturou

Úterý 10.05.2011 16:34

Dvě pozoruhodné aktivity, týkající se architektury, se budou v následujících týdnech odehrávat na mnoha místech Ostravy. Výstavy, přednášky, komentované procházky, besedy a další akce se uskuteční ode dneška v rámci třetího ročníku festivalu Architecture Week Ostrava 2011 a druhého ročníku projektu Architektura Ostrava 2011. Obě akce podporuje město Ostrava.

Tři roky provozu Zelené linky Městské policie Ostrava

Tři roky provozu Zelené linky Městské policie Ostrava

Úterý 10.05.2011 16:25

Plné tři roky provozu má za sebou neurgentní zelená linka Městské policie Ostrava, na kterou mohou občané již od 1. dubna 2008 oznamovat nejrůznější závady, poruchy či poškození veřejně prospěšných zařízení a předávat další podněty. Za tuto dobu operátoři přijali celkem 9 707 oznámení od občanů.

Konference Šetříme s nákupním portálem města OSTRAVA !!!

Konference Šetříme s nákupním portálem města OSTRAVA !!!

Úterý 10.05.2011 00:00

V úterý 5. dubna proběhl v Domě kultury Akord v Zábřehu druhý ročník konference Šetříme s nákupním protálem města OSTRAVA !!! Hodnotily se zkušenosti s používáním unikátního systému sdružených nákupů, který statutární město Ostrava zavedlo jako první v ČR. Konference se zúčastnil primátor Petr Kajnar, zástupci společnosti eCENTRE, představitelé ostravských obvodů, příspěvkových organizací a obchodních společností zřizovaných městem.

Kampaně

Přehled aktivit, informací a kampaní města