Partnerská města ze zemí V4 v Ostravě

23/9 2016

Od 22. do 24. září probíhá v Ostravě setkání partnerských měst zemí Visegrádské čtyřky (V4) polských Katovic, slovenských Košic, maďarského Miškovce a Ostravy. V pátek 23. září představitele zúčastněných delegací přijal v Nové radnici náměstek ostravského primátora Michal Mariánek.

Partnerská města ze zemí V4 v Ostravě

Přijetí hostů z Katovic, Košic a Miškovce v Radnici města Ostravy. Foto: B. Krzyžanek

Tradiční setkání zástupců samospráv Katovic, Košic, Miškovce a Ostravy se koná každoročně v jednom z partnerských měst. Hlavní část programu se odehrává 23. září, kdy reprezentanti jednotlivých výprav absolvují sportovní klání v Ozdravném centru Ještěrka v Bartovicích. Na programu jsou turnaje v nohejbalu, badmintonu, kuželkách a hře zvané pétanque. Odpoledne si hosté prohlédnou atrakce a zajímavosti Dolní oblasti Vítkovice. Večer proběhne slavnostní vyhodnocení sportovního dne, v sobotu dopoledne se výpravy rozjedou do svých domovů.