Podpora talentů - Talentmanagement

Ostrava se chce stát centrem prvotřídního vzdělávání. V září 2017 vyhlásila již třetí ročník dotačního programu na podporu vzdělávání a talentmanagement v oblasti technických a přírodních věd.

Výsledky dotačního řízení budou známy po březnovém zasedání zastupitelstva a vyvěšeny na webových stránkách města.

Ostrava podporuje nadané aneb Talentmanagement v Ostravě

Poprvé byl program vyhlášen v roce 2016 a díky minulým dvěma ročníkům již bylo podpořeno bezmála 80 projektů, které pomáhají vyhledávat talenty, vytvářet jim podmínky pro jejich rozvoj a pro přímý kontakt s praxí doma i ve světě. Pedagogové mateřských, základních, středních i vysokých škol mohli načerpat inspiraci, poradit se s realizátory projektů a zhlédnout prezentace úspěšné práce odvedené jejich kolegy. Školy se pochlubily cílenou praktickou výukou základů fyziky, programování, robotiky, představily výsledky badatelských dnů, práci s 3D tiskárnami a dalšími technickými novinkami. Před pedagogickou veřejnost předstoupili i samotní mladí vědátoři, kteří dokázali svými výsledky všechny přesvědčit, že péče o talenty je ta správná cesta.

Říjnová přehlídka prezentací Talentmangement v Ostravě nebyla ojedinělou akcí. Ostravský talentmnagement představuje systematickou podporu nadání napříč všemi stupni vzdělávání. Interaktivní výukou v DOV nemusím zvlášť představovat, protože tu využívají všechny školy. Čerstvou novinkou je však elektronický newsletter Talentovník, který bude přinášet informace ze světa podpory nadání. Díky projektu spolku Z.A.D.E.K. sdružujeme koordinátory nadání a pomáháme jim v jejich práci.

Mimořádnou příležitostí pro setkání s věhlasnými odborníky a pro prezentaci práce a aktivit našich škol a města Ostrava je mezinárodní konference Talentmanagement Ostrava 2018. Konferenci pečlivě připravujeme se spolkem Perseus. Bude to unikát, který si určitě nenechejte ujít. Podrobnosti o konferenci naleznete v příloze (pdf).

Pozvánku na konferenci včetně programu naleznete zde (pdf).

Videoklip Ostrava - město protřídního vzdělávání: