Výstavba Komunitního centra Ostrava úspěšně pokračuje

21.11.2011. Už více než tři a půl měsíce uplynuly od slavnostního položení základního kamene Komunitního centra Ostrava v Mařatkově ulici v obvodu Mariánské Hory a Hulváky (uskutečnilo se 1. srpna). Zhotovitel stavby se zavázal, že bude ukončena do 36 týdnů od jejího zahájení. Protože počasí stavbařům přeje a denní teploty jsou stále technologicky vyhovující, o přerušení stavby se zatím neuvažuje. Práce by mohla přerušit pouze náhlá změna počasí.

V současnosti probíhá zdění svislých obvodových konstrukcí apartmánové části centra, v části stacionáře jsou betonovány základy. Kromě toho se intenzívně pracuje na výstavbě a přeložkách inženýrských sítí. Subdodavatelské  firmy provádějící zdravotechniku, vytápění, elektroinstalace a následují tesařské práce.

Výstavba Komunitního centra je spolufinancována z prostředků Evropské unie v rámci Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Moravskoslezsko. Jedná se o největší evropskou investici z ROP Moravskoslezsko v oblasti sociálních služeb v letech 2007 - 2013. „Podařilo se nám získat evropskou dotaci ve výši 80,5 milionu korun, projekt dofinancujeme z městského rozpočtu. Jeden z apartmánových domů budeme financovat v plné výši. Původně měla stavba stát téměř 150 miliónů korun, po veřejné soutěži se nám podařilo částku snížit na necelých 100 miliónů včetně DPH,“ říká náměstek primátora Jiří Srba.

„Komunitní centrum Ostrava je zařízení na evropské úrovni, které zatím chybí nejen v Ostravě, ale i v celém kraji. Bude sloužit lidem s těžkým tělesným a kombinovaným postižením, kteří nejsou soběstační ve většině životních situací a jsou závislí na pomoci jiné osoby. Bude pro ně v tomto zařízení zajištěn bezproblémový chod a bezbariérový provoz,“ řekl Tomáš Sucharda, člen Rady města Ostravy.

Komunitní centrum Ostrava zaměstná až 39 lidí. Svým klientům nabídne ubytovací služby – domov (18 míst), odlehčovací služby (pro 6 klientů) a ambulantní služby – denní stacionář pro 54 osob.