Poslední změna: Sobota 12.11.2016 10:40 - Radomír Panna

Zdravý Den Země

26. 4. 2017. Ostrava se v posledních dubnových dnech připojila k celosvětové kampani na podporu ochrany životního prostředí – Den Země. Tentokrát měly organizaci v rukou ostravská střediska volného času.

Ostrava podpořila vznik aplikace SmogAlarm

24. 4. 2017. Statutární město Ostrava, kromě svých vlastních kroků pro ochranu a zlepšování kvality životního prostředí, podporuje i aktivity neziskových společností, které se věnují podobným tématům vedoucím např. ke zlepšení kvality ovzduší.

Ostrava vyhlásila 23. ročník soutěže Ostravský dům roku

24. 4. 2017. Statutární město Ostrava již od roku 1994 každoročně vybírá a oceňuje stavby, které byly dokončeny nebo rekonstruovány na území města v hodnoceném období.

Muzeum MHD v Ostravě u Hlavního nádraží

21. 4. 2017. Ostravské portfolio atraktivních institucí obohatí nové muzeum hromadné dopravy.

Zdravě na Den Země

20. 4. 2017. Ostrava se koncem dubna tradičně zapojí do celosvětové kampaně na podporu ochrany životního prostředí – Den Země.

Architekti navrhnou v soutěži podobu další části Ostravy

19. 4. 2017. Ve středu 19. dubna startuje architektonicko-urbanistická soutěž na revitalizaci veřejného prostoru náměstí Msgre Šrámka.

Originál privilegia Karla IV. v muzeu do konce týdne

18. 4. 2017. Od středy 19. dubna do neděle 23. dubna bude na výstavě Ostrava nevídaná v Ostravském muzeu představen veřejnosti další unikátní originál historického dokumentu, a to privilegium vydané Karlem IV. v roce 1362, kterým tento významný panovník povolil v našem městě konání výročního trhu.

Součástí celoročních oslav hra VIAOVA 750

13. 4. 2017 U příležitosti 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě odstartuje v úterý 2. května zábavně vědomostní hra o historii města pro všechny věkové kategorie. Zveřejněna bude na speciálním webu k projektu www.ostrava750.cz.

Ostrava podpoří projekty k 750. výročí

13. 4. 2017 Letošní bohatý program oslav 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě obohatí kulturní akce, které město finančně podpořilo.

Nová vyhláška o nočním klidu

12. 4. 2017 Ostravští zastupitelé přijali ve středu 5. dubna obecně závaznou vyhlášku o nočním klidu, která vstoupí v platnost ve čtvrtek 20. dubna 2017.

Vyhlásili jsme desátý ročník ankety Sportovec roku 2016

11. 4. 2017. Známe nejlepší ostravské Sportovce roku 2016 v kategoriích Nejlepší jednotlivec, Nejlepší kolektiv, Nejlepší handicapovaný sportovec, Talent roku, Sportovní legenda a vůbec poprvé byla vyhlášena kategorie Společensky odpovědná firma. Jedná se již o 10. ročník této sportovní ankety.

Rekonstrukce Domu kultury Poklad bude opět zastavena

11. 4. 2017. Rada města Ostravy rozhodla společně s městskou společností DK POKLAD zahájit se zhotovitelem stavby „Rekonstrukce a modernizace Domu kultury Poklad“ jednání o ukončení vzájemné spolupráce na této stavbě.

Elektromobily pro ostravské strážníky

11. 4. 2017. Dvě vozidla značky BMW s elektrickým pohonem převzali do testovacího provozu ostravští strážníci v úterý 11. dubna od ostravského primátora Tomáše Macury a zástupců společnosti.

K dispozici jsou další stovky bio popelnic

6. 4. 2017. Téměř 11 700 popelnic na bio odpad bylo od dubna do srpna loňského roku rozmístěno k rodinným domům ve všech ostravských obvodech.

Známe vítěze architektonické soutěže na proměnu Umělecké ulice

5. 4. 2017. Z celkem 23 odevzdaných návrhů vybírala porota vítěze otevřené anonymní architektonicko-urbanistické soutěže na revitalizaci veřejného prostoru ulice Umělecké.

Výstava putuje do Hošťálkovic a obvodu Mariánské Hory a Hulváky

3. 4. 2017. Putovní výstava s názvem „Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti“, která je součástí oslav 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě, se stěhuje do dalších dvou městských obvodů. Během dubna bude k vidění v Mariánských Horách a Hulvákách a v Hošťálkovicích.

Výstava Jak cestovat rychle, levně a bezpečně

30. 3. 2017. Do konce tohoto týdne je ve foyer radnice města Ostravy na Prokešově náměstí k vidění výstava s názvem Zdravě po Ostravě s podtitulem Jak cestovat rychle, levně a bezpečně.

Mosty v havarijním stavu budou zbourány, místo nich vyrostou dva nové

30. 3. 2017. Havarijní stav dvou mostů v Plzeňské ulici si vyžádá jejich demolici. Namísto nich postaví vítěz veřejné zakázky, společnost Metrostav, dva nové mosty.

Začíná Česko-německé kulturní jaro 2017.

29. 3. 2017. Právě Ostrava je prvním městem, ve kterém ve čtvrtek 30. 3. začíná Česko-německé kulturní jaro 2017.

Ostrava vyhlásila 23. ročník soutěže Ostravský Dům roku

23. 3. 2017 Investoři mohou přihlásit stavby nebo rekonstrukce dokončené v letech 2015 a 2016 do soutěže Ostravský dům roku.