Víceúčelové hřiště v Sirotčí ulici

24. 6. 2015. Ve Vítkovicích pokračuje projekt Integrovaného plánu rozvoje města Budoucnost Vítkovic. Mění tvář této ostravské městské části k lepšímu, zahrnuje nejen rekonstrukce bytových domů a revitalizace městských prostranství, ale zabývá se i vzděláváním, sociálními dovednostmi apod.

IPRM Budoucnost Vítkovic byl zastupitelstvem města schválen v roce 2009. Zabývá se hlavně otázkou romské komunity a sociálně vyloučených lokalit – trávením volnočasových aktivit dětí a dospělých v dané oblasti. Posledním z 18 realizovaných projektů je Víceúčelové hřiště v Sirotčí ulici.

Hřiště je z hlediska míčových sportů víceúčelové (volejbal, basketbal, fotbal), k dispozici zde jsou i tři pingpongové stoly. Součástí hřiště bude i odpočinkový kout s lavičkami. Plocha víceúčelového hřiště bude osvětlena a kolem areálu bude vybudováno oplocení. Bude vybaveno sportovními pomůckami a náčiním a využíváno v rámci navazujících projektů IPRM ve spolupráci se dvěma správci objektu – městským obvodem Vítkovice a neziskovou organizací CENTROM. Stavební výdaje na stavbu hřiště podle rozhodnutí o dotaci činily 2,99 milionů korun, z toho 1 milion představovaly dotace z prostředků EU.

IPRM „Budoucnost Vítkovic“ je zaměřen na území městského obvodu Vítkovice (mimo oblast DOV). Jeho jednotlivé (povinné) aktivity jsou:

a)                     revitalizace veřejných prostranství,

b)                     regenerace bytových domů,

c)                      pilotní projekt zaměřený na řešení romských komunit ohrožených sociálním vyloučením (pilotní projekt v sobě zahrnuje více dílčích projektů – Víceúčelové hřiště Sirotčí).

Realizace IPRM „Budoucnost Vítkovic“ probíhá ve spolupráci s městským obvodem Vítkovice a vyvrcholí do 31. 12. 2015, kdy bude ve svém celku reálně i administrativně ukončena.

Statutární město Ostrava vyčerpalo dotaci z EU na projekt IPRM „Budoucnost Vítkovic“ v celkové výši 153, 18 milionů korun.