Radnice se vánočně rozsvítí 24. listopadu

19.11.2011. Vánoční a novoroční výzdoba Radnice města Ostravy a prostoru před ní se letos rozsvítí ve čtvrtek 24. listopadu a bude zářit do 6. ledna. Výzdoba bude stejná jako v loňském roce, kdy si ji vybrali sami občané města z osmi nabídek v anketě, která probíhala na webových stránkách Ostravy. Město si výzdobu pronajalo od firmy MK-mont illuminations, s. r. o. z Klášterce nad Ohří-Vernéřova na dva roky, letos je pronájem ovšem o 90 tisíc korun levnější (loni činil pronájem 980 960 Kč bez DPH, letos je to 890 960 Kč bez DPH).

Tradičně bude před radnicí stát vánoční strom – dvanáctimetrový kužel, který je osvětlen 32 kusy řetězů s LED diodami v teplé bílé barvě, každý z nich má 24 metrů. Po stranách stromu troubí na trubky šest andělů o výšce dvou metrů. Andělé jsou vyrobeni z duralových profilů a potaženi drobnými LED diodami ve studené bílé barvě, aby patřičně zářili a dominovali prostoru. Dvanáct stromů kolem náměstí je ověšeno 72 kusy 12metrových LED ozdob v teplé bílé barvě.

Samotnou budovu zdobí závěsy LED v teplé bílé barvě, u vstupů a spodních pater jsou zavěšeny bílo-modré girlandy. Na hlavních vstupech je přidáno pět bílo-modrých zdobených věnců. Korunou výzdoby radnice je pětimetrový anděl u paty věže z LED kabelu v teplé bílé barvě, vyrobený jako unikát pro věž ostravské radnice, která je stejně tak jedinečným a unikátním místem pro jeho realizaci.