Dopravní obsluha a parkování při významných akcích v Ostravě

Dopravní podnik Ostrava také v letošním roce připravil zvláštní dopravní opatření pro zdárný průběh Ostravské muzejní noci, do níž je zapojeno 31 různých organizací a institucí, nacházejících se po celém městě.

Vypraví čtyři zvláštní autobusové linky, které poskytnou výhodné a bezplatné dopravní spojení mezi zúčastněnými subjekty. Jejich provoz je hrazen ze dvou třetin organizátory muzejní noci z dotace, získané ze zdrojů Moravskoslezského kraje, z jedné třetiny pocházejí ze smluvní rezervy dopravních výkonů určených pro posily při konání kulturních a sportovních akcí v roce 2012.

Trasy linek:

Linka A: Výstaviště – Důl Hlubina – Planetárium a zpět

Linka B: Výstaviště – Krajský úřad – Dílny DP Ostrava – Alšovo nám. a zpět

Linka C: Výstaviště – Hradní nám. – Most M. Sýkory – Husův sad – Konzervatoř – Nová radnice – Most M. Sýkory – Michálkovice – Hradní nám. – Výstaviště

Linka D: Výstaviště – Elektra – Stodolní – Důl Jindřich – Muglinovská – Nám. Sv. Čecha – Landek Park a zpět.

První zvláštní autobusy vyjíždějí na všechny čtyři linky z Výstaviště v 16.40 hodin, končí před půlnocí. Jezdit budou po zkušenostech z minulých ročníků, kdy byl o tuto službu mezi účastníky muzejní noci značný zájem, v dvacetiminutových intervalech. Pro zajímavost – v loňském ročníku muzejní noci dopravní podnik na zvláštních linkách přepravil zhruba 5000 cestujících, letos je připraven na 6500 až 7000 zájemců o bezplatnou přepravu mezi zúčastněnými institucemi.

Parkování na Zlaté tretře

Parkování je zajištěno! Magistrát města Ostravy společně s pořadateli atletického mítinku Zlatá tretra vybrali odstavná parkoviště pro 1944 osobních aut a také zvláštní parkoviště pro autobusy. Parkovací plochy budou přehledně značeny, navíc budou pořadatelé ve spolupráci s policisty usměrňovat provoz a navádět řidiče na volná místa. V den konání 51. ročníku Zlaté tretry, tj. v pátek 25. května, se Městský stadion ve Vítkovicích otevírá ve 13 hodin. Slavnostní zahájení mítinku je naplánováno na 18. 15 hodin.

Pořadatelé prosí řidiče o ukázněnost, k dojezdu na stadion doporučují využít MHD. Tramvajová doprava bude posílena a každý návštěvník se na Městský stadion pohodlně dostane.

Kompletní seznam vybraných parkovacích míst:

OSOBNÍ AUTA

Parkoviště

Název

Počet míst

označení

parkoviště pro osobní automobily

u brány stadionu Městského stadionu (stávající) - VIP

u výjezdu ze stadionu na Závodní

podélné-Rudná(Ocelářská-Lidická, Závodní rampa Plzeňská)

na Závodní za vjezdem k hotelu Clarion

na Závodní naproti hlavní bráně stadionu