Kolik peněz pro sport?

● Pan Ladislav Bzonek položil obsáhlý dotaz na oblast sportu, z něhož jsme vybrali: „Ostrava dává nemalé prostředky do sportu, do velkých projektů, jsou zřejmě potřeba, jinak o nás nikdo nebude vědět. Odhadem Baníku město dává 240 milionů. Ale co dostávají další městské kluby? Tam je přece masovost, aby kluci nelumpačili. V jakých podmínkách pracují? Nebylo by dobré podporovat i menší kluby?“

BARBORA STANKUŠOVÁ, vedoucí odboru kultury, sportu a volnočasových aktivit: „Nesdílím až tolik vaši obavu týkající se nedostatečné finanční podpory jiných klubů či menšinových sportů než jen například FC Baník či HC Vítkovice Steel. Město Ostrava vynakládá nemalé finanční prostředky právě na podporu sportování dětí a mládeže. V ČR patříme k nejštědřejším. Každoročně vyhlašujeme jedno i více dotačních řízení, do kterého se mohou přihlásit všechny subjekty, jejichž hlavní náplní je sport. Pro oblast Tělovýchovy a sportu, tj. podporu provozu klasických sportovních klubů, je v podzimním dotačním řízení vyčleněno asi 20 mil. Kč, v jarním, z tzv. loterií, je k dispozici 60 mil. korun. V loňském roce navíc proběhlo dotační řízení na podporu projektu Ostrava Evropské město sportu, do kterého se zapojily desítky sportovních klubů i jednotlivců. Rozdělili jsme mezi ně téměř 25 mil. Kč. Celkem město Ostrava v roce 2014 na sport (včetně vrcholového) vynaložilo 812 mil. Kč. FC Baník v rámci dotačního řízení nemohl od města Ostravy získat 240 mil. korun a ani v minulosti takovou částku nezískal. Určitě je ale stále co zlepšovat. Věřím, že už v blízké budoucnosti bude město Ostrava mládežnický sport podporovat ještě více.“