Aktuálně

Víkend bude patřit letadlům
21 9 2011

Víkend bude patřit letadlům

Největší letecko-armádně-bezpečnostní akce ve střední Evropě  - Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky - se uskuteční ve dnech 24. a 25. září na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově. Veřejnosti bude prezentována široká škála prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti. Svůj přílet přislíbili i slavní Red Arrows. Také letos se Dny NATO zásadním způsobem dotknou organizace dopravy na Ostravsku a Novojičínsku.

Projekt zateplení budov EKOTERMO I s pomocí Evropské unie
21 9 2011

Projekt zateplení budov EKOTERMO I s pomocí Evropské unie

Předáním zateplených budov Domu s pečovatelskou službou na Heřmanické ulici ve Slezské Ostravě a Mateřské školy na Špálově ulici v Přívoze se v tomto týdnu uzavřela realizace projektu města Ostravy EKOTERMO I, který byl spolufinancován Evropskou unií z Fondu soudržnosti prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí. Třetí objekt, Mateřská škola na Lechowiczově ulici v Moravské Ostravě, bude předán ve čtvrtek 29. 9. v 10 hodin.

Primátor přijal dramatiky Josteina Gaardera a Israela Horowitze
20 9 2011

Primátor přijal dramatiky Josteina Gaardera a Israela Horowitze

Primátor Petr Kajnar přijal v úterý 20. září hosty festivalu Spectaculo Interesse dramatiky a spisovatele Josteina Gaardera a Israela Horowitze,  v doprovodu ředitelky Divadla loutek Ostrava Jarmily Hájkové. Setkání byl přítomen vedoucí oddělení vnějších a zahraničních vztahů magistrátu Zdeněk Sladovník.

,Spectaculo‘ hostí Ostrava už podeváté
20 9 2011

,Spectaculo‘ hostí Ostrava už podeváté

V pondělí  19. září se centrum Ostravy opět rozzářilo rejem masek a loutek a nikdo nezůstal na pochybách, že začíná loutkový festival. Samotnou přehlídku pak zahájilo představení Dívka s pomeranči v nastudování ostravských loutkářů. Slavnostního zahájení festivalu se ujala náměstkyně primátora Simona Piperková a ředitelka Divadla loutek Ostrava Jarmila Hájková.

Zlaté Janského plakety dárcům krve
20 9 2011

Zlaté Janského plakety dárcům krve

Osmdesáti dárcům krve, kteří tuto nejvzácnější tekutinu darovali v Krevním centru v Porubě, byly v pondělí 19. září v radnici města předány zlaté medaile doktora Janského za 40 bezpříspěvkových odběrů. Mezi dárci byla téměř čtvrtina žen. Medaile předal náměstek primátora města Ostravy Martin Štěpánek a ředitelka oblastního spolku ČČK Ostrava Lydie Poledníková.

Ostrava vyhlásila boj domácímu násilí
19 9 2011

Ostrava vyhlásila boj domácímu násilí

Městské ředitelství policie Ostrava (PČR) zahájilo 17. září v Sanatoriích Klimkovice další informační kampaň „Místo činu? Domov!!!“, letos s podtitulem „Ostrava vyhlásila boj domácímu násilí!“. Celodenní akce byla určena pro odbornou i laickou veřejnost a především obětem domácího násilí. Konala se pod záštitou náměstkyně primátora Simony Piperkové. Přítomen byl policejní prezident Petr Lessy a další osobnosti.

Třebovice patřily folklóru a folku
19 9 2011

Třebovice patřily folklóru a folku

V areálu Třebovického parku se 16. až 18. září uskutečnil již osmý ročník podzimní slavnosti Třebovický koláč. Známá akce pod záštitou náměstka primátora Dalibora Madeje a starosty Městského obvodu Třebovice Františka Šichnárka se konala s finanční podporou Statutárního města Ostravy ve výši 180 tisíc korun. Třebovický koláč nabídl pestrou paletu hudebních žánrů od folku, country a bluegrass po trampskou písničku.

Benefiční koncert pro lidi bez domova
16 9 2011

Benefiční koncert pro lidi bez domova

Na podporu lidí bez domova pořádá Charita Ostrava 20. září 2011 od 20 hodin benefiční koncert v kostele sv. Václava v Moravské Ostravě. Vystoupí vokální sbor renesanční polyfonie Canticum Novum, violoncellista Janáčkovy filharmonie Ostrava Jiří Hanousek a Klezmerova kapela Simcha.

Mažoretky z Ostravy sbíraly evropské medaile
16 9 2011

Mažoretky z Ostravy sbíraly evropské medaile

Celkem osm sad medailí včetně nejcennějších zlatých získaly na mistrovství Evropy v chorvatské Poreči  v závěru letošních letních prázdnin mažoretky z oddílu Krokodýl z Ostravy. Ke skvělému úspěchu jim jménem domovského města poblahopřál ve čtvrtek 14. září náměstek primátora Martin Štěpánek.

Vytrvalci zaběhli 457 km dlouhou štafetu do Drážďan
15 9 2011

Vytrvalci zaběhli 457 km dlouhou štafetu do Drážďan

Osm mužů a dvě ženy, členové TJ Liga 100 Ostrava a MK Seitl Ostrava, úspěšně absolvovali štafetový běh u příležitosti 40. výročí podpisu partnerské smlouvy mezi městy Ostravou a Drážďanami ve Spolkové republice Německo. Po startu, který byl první zářijové úterý u ostravské Nové radnice, běžci do saské metropole dorazili za úctyhodných 38 hodin.

Kampaň: Ostrava vyhlásila boj domácímu násilí
14 9 2011

Kampaň: Ostrava vyhlásila boj domácímu násilí

Městské ředitelství policie Ostrava (PČR) zahajuje po roce další informační kampaň „Místo činu? Domov!!!“, letos s podtitulem „Ostrava vyhlásila boj domácímu násilí!“. Tato kampaň bude zahájena celodenní akcí pro odbornou i laickou veřejnost a především pro oběti domácího násilí, která se koná pod záštitou náměstkyně primátora Simony Piperkové v Sanatoriích Klimkovice 17. září.

Křtiny sloničky Rashmi v ostravské zoo
12 9 2011

Křtiny sloničky Rashmi v ostravské zoo

V sobotu 10. září měli návštěvníci ostravské zoologické zahrady možnost zúčastnit se zvlášť milé a výjimečné záležitosti. Probíhal zde křest jediného slůněte, které se kdy narodilo a přežilo v českých zoologických zahradách – ostravské sloničky Rashmi, která má nyní pět měsíců. Za zřizovatele zoo, jímž je Statutární město Ostrava, se křtu zúčastnil náměstek primátora Dalibor Madej. Kmotrem sloničky je Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.

Komenského sady čekají změny – zapojte se do diskuse
12 9 2011

Komenského sady čekají změny – zapojte se do diskuse

Komenského sady patří svou rozlohou okolo 30 hektarů a počtem přes 3 tisíce kusů stromů k nejrozsáhlejším městským parkům v České republice. Jejich historie sahá až do 19. století, kdy do těchto míst chodívali lidé na nedělní procházky. Od té doby prošly mnoha změnami. Nyní je pro sady připraven projekt revitalizace, který by měl do některých částí vrátit více aktivit a umožnit pravidelnou kvalitní údržbu stávající zeleně.

Nový sportovně - rekreační areál už slouží dětem
9 9 2011

Nový sportovně - rekreační areál už slouží dětem

V Ostravě Zábřehu byl ve čtvrtek 8. září při Středisku volného času slavnostně otevřen nový sportovní a rekreační areál. Je situován do oblasti s dlouhodobou koncentrací sociálně znevýhodněných obyvatel a rizikových skupin osob. Areál je volně přístupný dětem a mládeži a je vybaven různými sportovišti a objekty, které děti vybízí k různorodé škále volnočasových aktivit. Poslouží také při konání různých sportovních a společenských akcí. Slavnostního otevření se zúčastnil také náměstek primátora Martin Štěpánek.

Obrazy ze sympozia VÍTKOVICE SMALT ART před radnicí
9 9 2011

Obrazy ze sympozia VÍTKOVICE SMALT ART před radnicí

Umělecké smalty účastníků šestého ročníku sympozia SMALT ART VÍTKOVICE 2011 zdobí od poloviny června prostor Prokešova náměstí před Radnicí města Ostravy. Netradičně se vernisáž jejich výstavy konala až ve čtvrtek 8. září. Důvod byl prozaický: hosté si mohli odnést ještě tiskem vonící katalog sympozia. Slavnostní ráz odpoledne podtrhli svou účastí primátor Ostravy Petr Kajnar, generální ředitel Vítkovice, a. s., Jan Světlík a další osobnosti veřejného a kulturního života města.

LIBROS  AUTODAY 2011 už tuto sobotu
8 9 2011

LIBROS AUTODAY 2011 už tuto sobotu

V areálu Centra bezpečné jízdy Libros Ostrava v Přívoze se v sobotu 10. září od 10 hodin uskuteční akce LIBROS  AUTODAY 2011, připravená k prvním narozeninám centra. Nachystán je bohatý program pro děti i dospělé včetně testovacích jízd, Dopravní školičky nebo výstavy různých vozidel. Záštitu převzal náměstek primátora města Ostravy Aleš Boháč.

Janáčkova filharmonie  zahajuje sezónu
8 9 2011

Janáčkova filharmonie zahajuje sezónu

Ve společenském sále Domu kultury města Ostravy se 8.  a 9. září vždy v 19 hodin uskuteční zahajovací koncert nové sezony Janáčkovy filharmonie Ostrava pod taktovkou šéfdirigenta JFO Theodore Kuchara. V sezóně zazní řada atraktivních koncertů a vystoupí vynikající interpreti.

Letní koupaliště hlásí konec letní sezóny
8 9 2011

Letní koupaliště hlásí konec letní sezóny

Konec letní sezóny je definitivně tady. Všechny venkovní vodní plochy ve správě společnosti SAREZA,  to znamená Letní koupaliště Ostrava-Poruba, Vodní areál Jih, venkovní areál Vodního světa!!!  v centru Ostravy a venkovní areál u Krytého bazénu Ostrava-Poruba  jsou v tuto chvíli uzavřeny.

Czech Open 2011 stolních tenistů s handicapem zahájen
8 9 2011

Czech Open 2011 stolních tenistů s handicapem zahájen

Ve sportovním areálu TJ Mittal Ostrava a Ostravské univerzity na Varenské ulici byl ve čtvrtek 8. září slavnostně zahájen 9. ročník turnaje Czech Open 2011 handicapovaných sportovců ve stolním tenisu. Mezi osobnostmi, které účastníky turnaje přivítaly, byl i náměstek primátora města Ostravy Martin Štěpánek. Nad významnou sportovní akcí převzal osobní záštitu, město Ostrava přispělo dotací 120 tisíc korun.      

Finance na rozšíření Vědecko-technologického parku
7 9 2011

Finance na rozšíření Vědecko-technologického parku

Město Ostrava žádá o změnu využití prostředků vyčleněných vládním usnesením na realizaci projektu SPZ (Strategická průmyslová zóna) Ostrava - Mošnov. Finanční zdroje ve výši 467 mil. Kč chce převést na začínající projekt rozšíření Vědecko-technologického parku Ostrava (VTPO). Pro další rozvoj VTPO je vyčleněna plocha o rozloze zhruba 26,5 ha v docházkové vzdálenosti stávajícího areálu VTPO, univerzitního kampusu a fakultní nemocnice v Porubě.