Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Zoo můžete navštívit rovněž večer

Poslední změna: Pondělí 09.07.2018 07:49 - Stejskal René

Pátek 06.07.2018 07:10

Jak to vypadá v zoologické zahradě po zavírací době a jak se chovají zvířata po soumraku? To mohou zájemci zjistit během večerních komentovaných prohlídek, které budou v ostravské zoo opět zahájeny se začátkem letních prázdnin. Prohlídky se uskuteční každý prázdninový pátek, první proběhne 29. června od 20 hodin.

Zoo můžete navštívit rovněž večer

Páv korunkatý. Foto: Pavel Vlček

Během letních prázdnin budou v ostravské zoo probíhat večerní komentované prohlídky s průvodcem, při nichž můžete zažít, co se děje v zoo po zavírací době a jak se chovají zvířata po setmění. Chování zvířat je navečer jiné než během dne – zejména zvířata soumračná a noční bývají v tuto dobu daleko aktivnější, např. kočkovité šelmy, jeleni nebo sovy. A naopak zvířata s denní aktivitou je možné pozorovat, jak se v průběhu večera ukládají k odpočinku. Příkladem jsou pávi, kteří se v areálu zoo pohybují volně, vylétají každý večer hřadovat vysoko do korun stromů.  

První prohlídka se uskuteční v pátek 29. června od 20 hodin a pak každý následující pátek až do konce prázdnin. Zoo upozorňuje, že pohyb po areálu zoo je možný pouze s průvodcem, protože akce se koná po zavírací době. Délka prohlídky je dvě až tři hodiny. Vzhledem k časové náročnosti prohlídky je třeba zvážit účast nejmenších dětí. Návštěvníci zaplatí cenu běžného vstupného, tj. dospělí 110 Kč, děti do 15 let (pouze v doprovodu dospělé osoby), studenti do 26 let a senioři pak 80 Kč. Na večerní prohlídky neplatí žádné permanentky či jiné zlevněné vstupenky a lze je platit pouze v hotovosti. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem, nově  prostřednictvím rezervačního systému. Akce probíhá pouze za příznivého počasí.