Změnu územního plánu město odmítlo

1/3 2017

Žádosti městského obvodu Poruba o změnu územního plánu pro lokalitu Myslivna a její zařazení na seznam území pro trávení volného času ostravské zastupitelstvo na svém březnovém zasedání nevyhovělo. Město si tak ponechalo možnost umístit do lokality Vědeckotechnologický park, o jehož výstavbu usiluje. Informoval o tom primátor Tomáš Macura.

Změnu územního plánu město odmítlo

Ilustrační foto: archiv MMO

„Důvodem zamítnutí žádosti městského obvodu je, že stále ještě nemáme definitivní jistotu, že se podaří v rámci města vyhledat alternativní lokalitu pro umístění projektu rozšíření Vědeckotechnologického parku. Změna územního plánu pro Myslivnu by současně znamenala znehodnocení pozemků, které v této lokalitě vlastní jak město, tak soukromí majitelé. Toto znehodnocení by pro město znamenalo ztrátu řádově 80 milionů korun, pro soukromé subjekty až 60 milionů korun. Tuto ztrátu by samozřejmě někdo musel nahradit,“ vysvětlil primátor Macura.

Zastupitelstvo města současně rozhodlo o přerušení příprav na realizaci projektu rozšíření Vědeckotechnologického parku na území Myslivny.

„Obě tato rozhodnutí mají společného jmenovatele v tom, že nejprve musíme mít jistotu, že na území města existuje lokalita, ve které se dá tento projekt zrealizovat. Odpověď by mohla přinést i v těchto dnech zadaná urbanistická studie pro oblast mezi Novou Karolinou a Dolní oblasti Vítkovic, kde si ten park já osobně představit dovedu,“ řekl Tomáš Macura.

Výsledky studie by mohly být známy přibližně za půl roku.