Zkontrolujte si, zda hlasovací lístky do Evropského parlamentu jsou v pořádku

21/5 2019

Během distribuce hlasovacích lístků bylo zjištěno, že na některých nejsou dobře čitelné všechny údaje. Takové lístky se dají vyměnit anebo získat novou sadu přímo ve volební místnosti.

Zkontrolujte si, zda hlasovací lístky do Evropského parlamentu jsou v pořádku

O volební lístky může požádat každý volič i v den voleb ve volební místnosti. Ilustrační foto: Lukáš Kaboň

Magistrát města Ostravy žádá všechny voliče, aby si zkontrolovali hlasovací lístky pro nadcházející volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční v pátek a sobotu 24. a 25. května.

Na některých lístcích si objevily tiskové vady, kdy je špatně čitelné či nečitelné pořadové číslo kandidátů, číslo volební strany, anebo údaje o kandidátech nejsou úplné. Takový hlasovací lístek by mohl být posouzen okrskovou volební komisí jako neplatný.

Proto každý, kdo objeví nečitelné údaje na doručených hlasovacích lístcích, si může na úřadu příslušného městského obvodu zažádat o novou sadu. Druhou možností je v den voleb si nové hlasovací lístky vzít přímo od volební komise ve volební místnosti.