Život ve městě najíždí do obvyklých kolejí

23/9 2024

Po velké vodě z minulých dní se v Ostravě daří odstraňovat její následky. Město se vrací k běžnému životu, při odstraňování škod pomáhá rovněž technika, dodaná partnerskými městy.  Celá Ostrava už má jak teplou vodu, tak teplo. Děti se ve velkém vracejí do škol, pozvolna se vrací společenský život. Otevřela například Zoologická zahrada a botanický park v Ostravě.

Život ve městě najíždí do obvyklých kolejí

Jedna z mnoha oprav na parovodu, která pomohla vrátit situaci do normálu. Foto: Veolia Energie

Dodávky tepla a teplé vody - Celá Ostrava má teplo a teplou vodu. Ve stejné kvalitě jako před velkou vodou

Zaměstnancům Veolia Energie se podařilo obnovit dodávky nejen teplé vody, ale i tepla pro celou Ostravu pouhé tři dny po skončení povodní. Navíc se jedná o dodávky plnohodnotné, nikoliv provizorní. Právě provizorní dodávky zásobovaly teplou vodou minulý týden většinu obyvatel Ostravy. Provizorium je ovšem oficiálně u konce a kvalita dodávek teplé vody i tepla je stejná jako před povodněmi.

Aktuální informace k této situaci lze nalézt na webu www.vecr.cz,  funguje zákaznická linka 800 800 860.

Pomoc od našich partnerských měst

V důsledku nedávných ničivých povodní se partnerská města Ostravy, Drážďany, Katovice nebo třeba Košice okamžitě zapojují do pomoci. Všechna města projevila svou solidaritu a postupně zasílají humanitární a materiální pomoc v podobě důležitých vysoušečů a dalších prostředků, které jsou v tuto chvíli pro zasažené oblasti nezbytné k urychlení odstraňování následků v zaplavených domech a budovách. Tento projev spolupráce a přátelství mezi partnerskými městy znovu dokazuje, že v těžkých chvílích si vzájemně dokážeme pomoci a podporujeme se nejen v oblasti kultury a hospodářství, ale i při přírodních katastrofách.

Ostrava obnovila zpoplatnění parkovacích ploch

S ohledem na stabilizaci situace ve městě, zprůjezdnění komunikací i existenci možných míst k parkování, která již nejsou postižena vodou a byla očištěna, Ostrava po týdnu obnovuje zpoplatnění parkovacích ploch, na kterých zajišťuje provoz společnost Ostravské komunikace. Připomínáme, že město umožnilo v pondělí 16. 9. využívat po celý týden zmíněné parkovací lokality bezplatně, a to v reakci na ohrožení částí města vodou, kdy s ohledem na povodňovou situaci nabídlo možnost přeparkovat vozy ze záplavových míst do bezpečí.

Od pondělí 23. 9. je tedy možno využít možnosti parkování na parkovištích a parkovacích domech města s příslušnou úhradou parkování. Jedná se o tyto objekty:

Smetanovo náměstí

Poděbradova
Janáčkova

Nám. Msgre Šrámka

Parkoviště pod novým City Campusem Ostravské univerzity

Parkovací dům u Městské nemocnice Ostrava

I nadále je možno, v návaznosti na aktuální dopravní situaci v místě, parkovat zdarma v parkovacím domě u DK Poklad.

Zoo Ostrava je otevřené

Zoologická zahrada a Botanický park Ostrava znovu vítá své návštěvníky. Otevřela v průběhu víkendu, kdy se zde konal odložený Den pro seniory. Hlavní trasa a většina bočních tras je přístupná, pracovníci zoo brzy zpřístupní i zbývající prostory. 

Probíhá také akce Podzemní plodiny pro zoo. Lidé mohou pomoct například i svými přebytky ze zahrádek – zoo přijímá dýně, cukety a další plodiny.  Podrobnosti na Zoo Ostrava - příroda na dosah (zoo-ostrava.cz)

Benefiční koncert na podporu těch, které zasáhla povodeň

Už v úterý 24. 9. 2024 proběhne v ostravském BUMBUM Comedy klubu Štěpána Kozuba výjimečný benefiční koncert, jehož cílem je podpora obětí nedávných POVODNÍ. Akce se bude konat od 18 do 23 hodin a nabídne pestrý hudební program včetně vystoupení známých umělců. Celý výtěžek akce bude věnován na oficiální sbírku financí Charity Česká republika, která poskytuje pomoc lidem postiženým povodněmi. Vše potřebné naleznete ZDE.