Začala mezinárodní konference o klinické farmakologii

19/5 2011

V pořadí pátá česko-slovenská konference klinické farmakologie začala ve čtvrtek 5. května v ostravském Clarion Congress Hotelu. V úvodu pozdravil účastníky jednání primátor města Ostravy Petr Kajnar, který nad konferencí převzal záštitu. Pořadateli akce jsou Česká společnost klinické faramakologie (ČSKF), Ústav klinické farmakalogie Lékařské fakulty Ostravské univerzity a Fakultní nemocnice Ostrava.

Začala mezinárodní konference o klinické farmakologii

Program ostravské konference byl rozvržen do tří dnů na 5., 6. a 7. května. Přednášejí zde lékaři a farmakologičtí odborníci nejen z Česka a Slovenska, ale také z Velké Británie a Itálie. ČSKF je odborná společnost, jejímž cílem je dbát o rozvoj klinické farmakologie jako lékařské a vědecké disciplíny u nás a podílet se na zajištění kvalitní pregraduální a postgraduální přípravy lékařů v oboru. Jejími členy jsou zejména lékaři s kvalifikací v klinické farmakologii, ale přijímá do svých řad i nelékařské zdravotnické pracovníky, lékaře jiných oborů, vědecké pracovníky, farmaceuty a další.