Začal prodej vstupenek na mistrovství světa v para hokeji

22/3 2019

Nejlepší světový para hokej uvidí diváci na přelomu dubna a května v Ostravar Aréně. O titul mistrů světa se utká osm elitních mužstev světové skupiny A. Vstupenky na šampionát si zájemci již nyní mohou zakoupit v předprodeji.

Začal prodej vstupenek na mistrovství světa v para hokeji

Čeští reprezentanti v para hokeji. Foto: archiv

O titul mistra světa bude v Ostravě bojovat 8 para hokejových týmů – Česká republika, Kanada, USA, Norsko, Itálie, Švédsko, Korea a Japonsko. Světový šampionát v para hokeji se do Ostravy vrací po 10 letech. V roce 2009 se konal na stadionu Sareza v Porubě, letos budou hokejisté bojovat v Ostravar Aréně, která již dvakrát hostila klasické hokejové mistrovství.  Mistrovství zahájí v sobotu 27. dubna dopolední zápas Itálie se Švédskem, český tým se tento den ve svém úvodním zápase střetne v 15 hodin s Japonskem. Zápas o titul světových šampionů se uskuteční v sobotu 4. května od 16.30 hodin.  Podrobný program MS v para hokeji najdete na webových stránkách paraostrava2019.

Již se rozběhl prodej vstupenek v síti smsticket a na pobočkách Ostravainfo. Základní jednodenní vstupné začíná na 50 korunách. Zájemci si mohou ale vybrat i variantu až do výše 500 Kč. Jedná se o dobrovolné vstupné, z nichž pořadatelé pořídí para hokejistům potřebné vybavení - saně, hokejky, posilovací stroje. Dobrou zábavu divákům nabídne i fanzóna.

„Ostrava se v posledních letech stala městem, kde se konají ty nejprestižnější sportovní turnaje. Jsme rádi, že můžeme finančně podpořit i tuto elitní světovou soutěž pro handicapované hokejisty. Světový šampionát může být inspirací pro osoby s handicapem a návodem, jak aktivně a smysluplně trávit volný čas. Dlouhodobě a systematicky podporujeme handicapované občany, a to formou dotací organizacím, které těmto občanům pomáhají,“ řekl primátor statutárního města Ostrava Tomáš Macura.

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 má i širší vzdělávací význam. „Několik desítek základních a středních škol z Ostravska se zapojilo do Paralympijských školních dnů. Tento projekt přiblíží život handicapovaných sportovců zdravým dětem. Ty se navíc rozdělí do týmů podle účastníků mistrovství a vytvoří všem zúčastněným státům fanouškovskou základnu,“ popsala zapojení školáků náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová. Je sympatické, že všechny budou mít díky tomuto projekty své fandy.

Ambasadorem letošního šampionátu je brankář Dominik Hašek, který se v průběhu šampionátu setká s jednotlivými týmy i s fanoušky.

Podívejte se na krátký klip, jak čeští reprezentanti válejí v para hokeji: