Výtvarná soutěž „Děti, pozor, červená!“

19/5 2011

Vybrané kresby dětí - účastníků výtvarné soutěže s dopravně preventivní tématikou „Děti, pozor, červená!“ - si mohou zájemci do 29. dubna prohlédnout ve foyer Radnice města Ostravy. Letošní již 29. ročník této soutěže měl podtitul „Odrazky, blikačky, reflexní oblečení – zkrátka chci být v noci viděn“.

Výtvarná soutěž „Děti, pozor, červená!“

Cílem akce bylo nejen vytvořit co nejlepší výkres, ale také si při kreslení uvědomit a s paní učitelkou při hodině probrat význam viditelnosti chodců nebo cyklistů v silničním provozu při nižší viditelnosti či za tmy.

Soutěže se zúčastnilo 20 mateřských, 19 základních a 6 základních škol pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami z Ostravy a správně přidružených obcí. Do soutěže se přihlásilo 673 dětí od 5 do 15 let, které byly rozděleny do šesti kategorií podle druhu školy, popřípadě podle věku. V každé kategorii metodičky Klubu dopravní výchovy vybraly deset nejlepších výkresů. Většinu z nich máte možnost tento měsíc zhlédnout ve foyer Radnice města Ostravy, část výkresů pak bude vystavena do konce školního roku v prostorách čekáren Odboru dopravně správních činností MMO v budově na ul. 30 dubna.

Šedesát vyhodnocených autorů se může těšit na pěkné ceny v podobě MP3 přehrávače, výtvarných potřeb a reflexních doplňků.