Výsledky Dopravní soutěže mladých cyklistů

19/5 2011

Městské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů pro žáky ze základních škol na území Ostravy a správně přidružených obcí se konalo 13. května v areálu ZŠ Alberta Kučery. Soutěž pro dvě věkové kategorie 10 – 12 let a 13 – 15 let je vyvrcholením celoroční dopravní výchovy na ZŠ. Na slavnostním vyhodnocení soutěže hovořil o významu dopravní výchovy náměstek primátora Aleš Boháč.

Výsledky Dopravní soutěže mladých cyklistů

Družstva, která postoupila ze čtyř okrskových kol, soutěžila ve čtyřech soutěžních disciplínách, jimiž jsou poskytnutí první pomoci, jízda zručnosti, testy pravidel silničního provozu a jízda na dětském dopravním hřišti. Disciplíny simulují vše, co mladého účastníka může v silničním provozu potkat od dodržování silničního zákona, přes vyhýbání se překážkám na vozovce až po účast na dopravní nehodě.

Pořadí jednotlivých družstev:

7. místo ZŠ Bohumínská
8. místo ZŠ J. Valčíka
9. místo ZŠ Gen. Janka

Družstva z obou prvních míst postupují do krajského finále, které se koná 26. a 27. května ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Na soutěžním dni se podíleli kromě zaměstnanců ZŠ a MŠ Alberta Kučery také příslušníci Dopravního inspektorátu Policie ČR a Městské policie Ostrava, pracovníci magistrátu, městských obvodů Slezská Ostrava a Moravská Ostrava a Přívoz, Státního zdravotního ústavu a firmy Veolia Transport Česká republika, a.s. Ceny do soutěže zajistil organizátor soutěže Aktiv města Ostravy pro BESIP ze zdrojů Magistrátu města Ostravy a Krajského koordinátora BESIP pro Moravskoslezský kraj.