Vyplněním dotazníku upozorníte na nebezpečná místa ve městě

10/10 2018

Město Ostrava spolupracuje s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava na projektu Mapy bezpečnosti, který zjišťuje pocit bezpečí občanů města. Sběr dat probíhá prostřednictvím online formuláře.

Vyplněním dotazníku upozorníte na nebezpečná místa ve městě

Centrum města na leteckém snímku. Ilustrační foto: Lukáš Kaboň

Tým výzkumníků zjišťuje, jak se obyvatelé několika měst včetně Ostravy cítí bezpečně ve svém městě. Do projektu se může zapojit kdokoliv vyplněním formuláře na adrese www.mapybezpecnosti.cz. Vyplnění zabere necelých 10 minut. Dotazníkové šetření je anonymní.

Respondent v mapě označí místa, kde se necítí bezpečně a zároveň může uvést důvod, proč tomu tak je. Také lze napsat námět, jak bezpečnost zlepšit a vysvětlit, proč se člověk v dané lokalitě necítí bezpečně.

Díky vyplnění dotazníku budou shromážděna data vypovídající o tom, zda se lidé cítí ve svém okolí bezpečně. Zároveň bude možné v rámci výzkumu zjistit, které lokality se jeví jako problémové. Výsledky dotazníku poslouží jako důležitý zdroj informací o kriminalitě pro městskou policii a pro radnici může analýza sloužit jako podklad pro plánování rozvoje města a jeho dlouhodobé strategie.