Vítězové soutěže Ostrava – zelené město na radnici

29/5 2012

Už čtvrtý ročník celoměstské soutěže pro žáky a studenty základních škol a víceletých gymnázií ve znalostech o historii a současnosti města v oblasti přírody pořádala základní škola L. Štúra v Porubě. Letos na téma Ostrava – zelené město: zvíře ve spojení s Ostravou a památný strom v okolí soutěžilo šest škol s celkem 11 družstvy. Soutěž podporuje město Ostrava, výherci byli v pondělí dopoledne oceněni v radnici města.

Vítězové soutěže Ostrava – zelené město na radnici

Na snímku Petra Havránka vítězné družstvo ze ZŠ L. Štúra

Žáci a studenti se mezi sebou utkali ve dvou kolech, v prvním vytvářeli prezentaci na dané přírodní téma, v druhém museli prokázat různým způsobem své znalosti.

Ceny za první tři místa v soutěži čtyřčlenným družstvům předali v pondělí 28. května v radnici města ředitel školy L. Štúra Aleš Matoušek, garant a organizátor soutěže pedagog Ludvík Uhrovič a za město Ostravu Miroslava Slovenčíková z oddělení školství, sportu a volnočasových aktivit.

Jako nejlepší bylo vyhodnoceno I. družstvo ZŠ Štúra ve složení Tereza Hromádková, Veronika Jadrná, Michaela Levická a Petr Salaba. Na druhém místě skončili studenti Matičního gymnázia Simona Andrysíková, Karolína Boháčová, Simona Wranová a Jan Honeiser. A třetí příčku získalo družstvo II. ZŠ Matiční 5 ve složení Alena Fenclová, Nela Kuhnová, Vendula Suderová a Michal Boháč.

Kromě „oskara“ a drobných dárků se vítězové spolu s družstvy umístěnými na 4. a 5. místě zúčastnili exkurze do zoo.