Vítězové Dopravně znalostní soutěže odboru dopravy MMO

19/5 2011

Internetová Dopravně znalostní soutěž odboru dopravy MMO, kterou vytvořila jím zřízená pracovní skupina Aktiv města Ostravy pro BESIP, byla ukončena. Do soutěže se během dubna zapojilo 454 lidí, kteří odpovídali na 15 otázek zaměřených na obecné znalosti pravidel silničního provozu a správné vybavení vozidla, i na otázky o dopravě v Ostravě.

Vítězové Dopravně znalostní soutěže odboru dopravy MMO

Správně na všechny otázky nakonec odpovědělo 120 soutěžících, kteří byli zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Pět šťastlivců vylosoval 3. května vedoucí odboru dopravy MMO Břetislav Glumbík. O termínu a místu předání cen budou vítězové informováni elektronicky.

Všichni soutěžící i další zájemci najdou vyhodnocený test na titulní straně webových stránek města Ostravy (www.ostrava.cz) v pravém sloupci v Aktuálních projektech pod logem soutěže. Dle přehledu nejvíce špatných odpovědí bylo na otázku č. 12 s tématem zjišťování vlivu alkoholu nebo návykové látky na řidiče a otázku č. 7 o povinném vybavení vozidla a naopak téměř 100 % úspěšnost měla otázka č. 13 na vzdálenost viditelnosti reflexního materiálu.

Vylosovaní soutěžící:
1. místo notebook Dagmar Novotná
2. místo GPS navigace Alice Zajacová
3. místo Digitální fotoaparát Radomír Zajac
4. místo mobilní telefon Jiří Hrbáč
5. místo MP3 přehrávač Ivo Krmášek ml.