Velvyslanec Dánska navštívil Ostravu

6/12 2017

Dánský velvyslanec Ole Frijs-Madsen navštívil ve středu 6. prosince Ostravu. Zúčastnil se konference City Changers v Dolní oblasti Vítkovice a v odpoledních hodinách se setkal v prostorách Nové radnice s primátorem Tomášem Macurou.

Velvyslanec Dánska navštívil Ostravu

Velvyslanec Dánka Ole Frijs-Madsen se zapisuje do pamětní knihy. V pozadí primátor Tomáš Macura. Foto: René Stejskal

Velvyslanec Dánska Ole Frijs-Madsen působí v České republice od září letošního roku a prosincová návštěva Ostravy byla jeho první. Zúčastnil se konference City Changers v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti a zahájil výstavu zaměřenou na život a spokojenost obyvatel Dánska, které podle dlouhodobých statistik patří k nejšťastnějším zemím světa.

Primátor Tomáš Macura v debatě připomenul, že Ostrava se zapojila do soutěže o titul Evropské zelené město 2020. Popsal přerod průmyslové aglomerace v zelené město, ekologizaci dopravy i snahu zvýšit zájem občanů o dopravu na kole, k čemuž má sloužit projekt bikesharingu. V závěru setkání primátor pozval velvyslance na příští ročník hudebního festivalu Colours of Ostrava a na zářijový atletický Kontinentální pohár, který se uskuteční na Městském stadionu Ostrava.