Velkým sportovním dnem vrcholí Ostravské sportovní hry

1/6 2022

Velký sportovní den bude oslavou dne dětí i vyvrcholením Ostravských sportovních her. Pro deset nejúspěšnějších škol je připraveno dopoledne plné sportu i ocenění všech zúčastněných.

Velkým sportovním dnem vrcholí Ostravské sportovní hry

Ilustrační foto. Autor: MMO

Ostravské sportovní hry se konaly celý školní rok a 10. června se ti nejlepší setkají a prožijí společné dopoledne plné sportu. Atletická hala, více než 150 dětí, 8 sportovních stanovišť a DJ Lowa – to vše se spojí v jeden neopakovatelný zážitek, kterým organizátoři ocení zapojení škol do Ostravských sportovních her. V tomto ročníku se této akce zúčastnilo téměř pět tisíc dětí z více než 25 základních škol.

Projekt realizovaný statutárním městem Ostrava a Asociací školních sportovních klubů probíhal letos ve všech šesti disciplínách distančně a byl podpořen motivačními videi. Ukázky jednotlivých sportovních disciplín dětem předvedli ambasadoři akce, hráčka badmintonu Tereza Švábíková a plavec Roman Procházka, oba z ostravských sportovních klubů,“ uvedla Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora.

Zapojení dětí se také v letošním ročníku povedlo, o čemž svědčí celkový počet zapojených účastníků. A více než patnáctka škol splnila opravdu všech šest sportovních disciplín, kterými byly běh, šplh, skok přes švihadlo, dribling, gymnastika a atletika,“ doplnila Renata Adamíková, předsedkyně Krajské rady Asociace školních sportovních klubů.

V rámci Velkého sportovního dne si děti v atletické hale na osmi stanovištích vyzkouší florbal, gymnastiku, judo, thajský box, atletické disciplíny, skákáni přes švihadlo, badminton či parasporty. Program na jednotlivých stanovištích budou zajišťovat členové ostravských sportovních klubů a děti budou disciplínami profesionálně provádět.

Pro všechny přítomné děti jsme si připravili ocenění, a zkrátka nepřijdou ani samotné základní školy. Více už ale prozradit nemůžu,“ dodala Andrea Hoffmannová.

O tom, jaké pozitivní dopady má sport na tělesnou i duševní stránku každého z nás není potřeba polemizovat, a tak nezbývá než souhlasit s citátem Ostravských sportovní her, který se objevil ve speciálním videu „SPORT JE KOUZELNÁ VĚC!“ Více informací k celému letošnímu ročníku Ostravských sportovních her naleznete na www.fajnovysport.cz.