Vaše pomoc pro Ukrajinu je nadále vítaná a potřebná

16/3 2022

Dnes ráno bylo ve sběrném místě města na Wattově ulici naloženo na pět desítek palet pomoci a díky Českému červenému kříži nyní míří k potřebným na Ukrajinu.

Vaše pomoc pro Ukrajinu je nadále vítaná a potřebná

Sběrné místo SMO ve Wattově ulici rádo přijme vaši pomoc. Foto: Eva Molnárová

Konvoj Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína odveze trvanlivé potraviny, dětskou výživu, balenou vodu, hygienické potřeby a další věci. Jedná se o značnou část darů, shromážděných dosud ve sběrném místě města. Materiální pomoc z tohoto místa je však využívána i pro potřebné ukrajinské uprchlíky ve městě, jak v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině, tak humanitárními organizacemi. Přitom do současnosti již prošlo Krajským asistenčním centrem pomoci Ukrajině víc jak 7 200 osob, zejména matek s dětmi.

Pomoci je proto zapotřebí i nadále, uprchlíci s sebou mají většinou skromná zavazadla a zajištění základních potřeb dětí na několikadenních cestách je zapotřebí řešit. Věříme proto v další vlnu pomoci, ti kdož pomoci chtějí, mohou přispět těmito věcmi:

-    potřeby pro děti – trvanlivé potraviny – kaše, mléčná kojenecká výživa – lahvičky, přesnídávky, různé přesnídávkové tzv. kapsičky, trvanlivé jemné pečivo, hygienické potřeby pro děti, plenky i větších velikostí

-          plastové nádobí (misky, talíře)

-          trvanlivé potraviny

-          balenou vodu, džusy

-          hygienické potřeby – mýdla, kartáčky, zubní pasty, vložky, tampony aj.

-          ručníky, ložní prádlo

-          oblečení dámské a pánské (ramínka na oblečení), obuv – pouze pro dospělé

-          ponožky pánské a dámské

-          nové spodní prádlo

-          zdravotnický materiál (obinadla, sterilní čtverce, zaškrcovala, hotové obvazy číslo 3, termofolie, dlahy typu SAM, šátky trojcípé, rukavice nitrilové nesterilní, izotermické folie, cívkové náplasti – vše v originálním obalu s co nejdelší expirací)

-         karimatky (pro potřeby nouzových nocleháren)

Připomeňme, že sběrné místo je otevřeno sedm dnů v týdnu od 8.00 do 20.00 hodin a nachází se v halách na Wattově ulici 797/17 v Ostravě-Přívoze. Kontaktní telefony jsou 601 297 496 a také 601 297 870. Trvanlivé potraviny byly v minulém týdnu distribuovány také Českým červeným křížem do Užhorodu, stejně jako zdravotnický materiál po třídění cílil v závěru minulého týdne rovněž k pomoci na Ukrajině. Děkujeme všem dárcům, kteří pomáhají, je jich víc jak 2 500.