Prokešovo náměstí se odělo do sváteční atmosféry

1/12 2018

Na Prokešově náměstí andělé rozsvítili v sobotu 1. prosince vánoční vánoční strom. Celé náměstí od této chvíle svátečně září.

Prokešovo náměstí se odělo do sváteční atmosféry

Vánončí strom na Prokešově náměstí rozsvítil anděl. Foto: Jiří Zerzoň

Andělé se proletí nad náměstím

Největším lákadlem sobotního programu spojeného se slavnostním rozsvícením vánočního stromu byla snová andělská show. Nad hlavami návštěvníků se ve výšce 30 metrů vznášeli andělé, kteří přesně v 18 hodin rozsvítili vánoční strom i sváteční výzdobu na náměstí. Celou atmosféru dokreslil živý zpěv a obří svítící loutka anděla. Na závěr si všichni zazpívali koledy Tichá noc, Štědrej večer nastal, Nesem vám noviny a další.

Ježíškova pošta pro děti

Pro děti byla připravena Ježíškova pošta. Každé dítko mohlo své přání napsat na speciální pohlednici a město Ostrava je pošle do Božího Daru. Děti si i zasoutěžily. Na podiu během podvečera vystoupil Theatre Brass Quintet se Simonou Mrázovou. Program pro děti připravili ve výtvarných dílničkách pedagogové z ostravských středisek volného času z Moravské Ostravy, Poruby, Zábřehu a Mariánských Hor.

Vánoční výzdoba, kterou si obyvatelé města vybrali v internetové anketě, letos zdobí Prokešovo náměstí a radnici od soboty 1. prosince až do 6. ledna. Celkem je na ni použito 3,7 kilometru světelných řetězů se 44 tisíci diodami. Umělý desetimetrový vánoční strom zdobí 250 koulí a řetěz dlouhý 600 metrů.

Vánoční dárky z chráněných dílen

Během dne si zájemci mohli koupit vánoční výrobky z chráněných dílen. Své výrobky nabídly v rámci sobotního programu tyto chráněné dílny: Mens Sana, Výrobní družstvo krabičky, Sociální podnik Hanička, Charita sv. Alexandra. Jedná se o široký sortiment výrobků z textilu, dřeva, keramiky a kůže, které vytvořili jejich klienti. Jedná se o výrobky s vánoční tematikou (textil, svícny, ozdoby) nebo i předměty do domácnosti a kuchyně, kožené opasky a ozdoby, dřevěné stojánky na mobily, betlémy, trička a textilní tašky s ostravskou tématikou a hračky pro děti.