V Mošnově vznikne logistické centrum

18/10 2017

Záměr vybudovat ve strategické průmyslové zóně Ostrava Mošnov velké multimodální logistické centrum je blízko naplnění. O jeho výstavbu by se měla postarat společnost Consens Investments, která zastupuje zájmy firmy DB Schenker, dceřiné společnosti jedné z největších logistických firem světa Deutsche Bahn. Záměr prodat této firmě pozemky o rozloze 54 ha schválili 18. října ostravští zastupitelé.

V Mošnově vznikne logistické centrum

Vizualizace překladiště u letiště Mošnov. Archiv MMO

Koncept řešení logistiky v rámci strategické průmyslové zóny Ostrava Mošnov byl přijat už při jejím vzniku. Developerské firmě HB Reavis, která měla centrum vystavět, se ale dlouho nedařilo najít konečného uživatele. Proto do procesu vstoupilo město, které i díky aktivitám na investičních veletrzích přivádí do zóny nového významného investora.

„Dohodli jsme se s ním, že přijede do Ostravy za měsíc, kdy se bude rozhodovat o uzavření konkrétních smluv, a představí svůj projekt i veřejnosti,“ uvedl primátor Tomáš Macura. Podle současných informací se jedná o vybudování na ploše téměř 54 hektarů poblíž Letiště Leoše Janáčka velkého logistického centra, které bude obsluhovat všechny dostupné druhy přepravy – silniční, železniční i leteckou. Haly a kontejnerové překladiště by měly zabrat plochu 155 tisíc metrů čtverečních. Hodnota investice se bude pohybovat v řádu miliard korun. Projekt bude rozdělen do čtyř fází. V rámci první vznikne velká průmyslová hala o rozloze 50 tisíc metrů čtverečních, která by měla být hotova na začátku roku 2021. Realizace celého záměru by měla skončit v roce 2023.

„Očekáváme, že projekt významným způsobem zvýší hodnotu ostravského letiště, které je jako jediné v zemi napojeno i na kolejovou dopravu. Vznik logistického centra přinese velké synergické efekty firmám, které už v zóně podnikají,“ dodal primátor Macura. Velkým přínosem bude pro celý region.