Řidiči, pozor! Českobratrská uzavřena!

22/5 2017

V následujících měsících je na území města Ostravy v plánu rekonstrukce několika dopravních komunikací, které s sebou přinesou dopravní omezení. Změna se dotkne nejen cestujících MHD, ale také samotných řidičů, kteří se musí připravit na komplikace a využít objízdné trasy. Nejcitelněji řidiči pocítí uzávěru v ulici Českobratrské, kde začíná úplná uzavírka v sobotu 13. května.

Řidiči, pozor! Českobratrská uzavřena!

Na připravovanou rekonstrukci ulice upozorňují informační tabule. Foto: B. Krzyžanek

Již tuto sobotu začíná v ulici Českobratrská v centru Ostravy v úseku mezi ulicemi Sokolskou třídou a Nádražní úplná uzavírka. Kvůli pracím bude zcela vyloučena automobilová doprava a změnám se nevyhne ani městská hromadná doprava.

Pro automobilovou dopravu platí úplná uzavírka, a to od 13. května až do 31. října s vyznačenými objízdnými trasami. V době oprav nebude v obou směrech fungovat zastávka Husův sad. První výluka MHD je naplánována na víkend 13. a 14. května. V celé trase budou trolejbusy nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Další výluka bude o prázdninách, kdy po Českobratrské nebude MHD jezdit vůbec, místo nich budou jezdit autobusy. Více informací naleznete na webových stránkách města nebo Dopravního podniku Ostrava.

Další dopravní omezení se pojí s rekonstrukcí mostu Pionýrů. Do prosince bude uzavřena pravá polovina vozovky ve směru na Slezskou Ostravu, doprava tak bude svedena do dvou pruhů levé části mostu. Po celou dobu oprav bude odkloněna trolejbusová linka 110, která pojede přes most M. Sýkory. Došlo také ke změnám tras a jízdního řádu autobusových linek 20 a 22.

Opravy probíhají také na ulici Plzeňské, kde došlo k částečnému omezení silniční dopravy, a to v jednotlivých jízdních pruzích (podle postupu bouracích a stavebních prací). V době rekonstrukce pojedou tramvaje objížďkou přes Vítkovické nádraží a v Plzeňské ulici dojde k celkové tramvajové výluce na obou kolejích. Krátkodobá výluka se bude týkat dopravy pod železničním mostem a také bude omezen provoz na tramvajové trati pod mostem.

Informace o dopravní situaci jsou pravidelně aktualizovány zde na webových stránkách města a Dopravního podniku Ostrava.

Video k probíhající rekonstrukci v ulici Českobratrské najdete zde.