Tyrkysová sbírka Dopravního podniku Ostravy vynesla 150 tisíc korun

26/11 2021

TyrkysOVA!!! sbírka přinesla za celou dobu své existence již 550 tis. korun. I letošní ročník byl mimořádný v solidaritě pasažérů Dopravního podniku Ostrava (DPO). Ti se zapojili se v týdnu od 15. do 19. listopadu 2021 prostřednictvím finančních darů do kasiček, které měli dobrovolníci v dopravních prostředcích DPO a na zastávkách MHD v Ostravě.

Tyrkysová sbírka Dopravního podniku Ostravy vynesla 150 tisíc korun

Šek s vybranou částkou byl předán v průběhu akce Advent plný křídlení. Foto: DPO

Štědří cestující pomáhali rovněž koupí jedinečných Tyrkysových jízdenek v mobilní aplikaci MojeDPO. Speciální Tyrkysová jízdenka v ceně 50 korun je k dispozici celoročně. Peníze poputují na transparentní účet Nadačního fondu KŘÍDLENÍ a pomohou místním neziskovkám.

Slavnostní vyhlášení vybrané částky se konalo 25. listopadu 2021 na akci Advent plný křídlení. V minulých letech vybrané peníze podpořily například aktivity pro seniory nebo autistické děti.

„Stejně tak jako se tyrkysová barva, barva štěstí a ochrany, stala pevnou součástí našeho dopravního podniku i vizuálu celého města, věřím, že se i Tyrkysová sbírka stala pevnou součástí dobročinnosti v Ostravě. Není to zdaleka jediný takový projekt, výjimečný je ale v tom, že v rámci sítě DPO zapojujeme jeho vozový park i zastávky a sbírka je tak hodně vidět. Vážím si, že Ostravané i v této nelehké době ukázali, že mají srdce otevřená a aktivně se do sbírky zapojili,“ uvedl Tomáš Macura, primátor města Ostravy.

Jakým konkrétní neziskovým organizacím letos peníze pomohou, spolu s dalšími podrobnostmi o akci, najdete na www.tyrkysovasbirka.cz.