Turnaj Ostrava Cup hokejových nadějí pro Kometu Brno

21/8 2012

O víkendu 18.-19. srpna  se v multifunkční hale ČEZ Arény uskutečnil premiérový ročník turnaje Ostrava Cup v ledním hokeji pro chlapce z osmých tříd narozené v roce 1999 a mladší. Akci uspořádal HC VÍTKOVICE STEEL s podporou statutárního města Ostravy.

Turnaj Ostrava Cup hokejových nadějí pro Kometu Brno

Momentka z utkání žákovských týmů Vítkovic a Pardubic. FOTO: J. Urban

Dvoudenní zápolení hokejových nadějí zaštítil a také zahájil náměstek primátora města Ostravy Tomáš Sucharda. Asistovali mu přitom bývalý vynikající hokejový reprezentant a dnes sportovní manažer Vítkovic Ladislav Svozil a předseda organizačního výboru turnaje Rudolf Ficek. Původně pořadatelé počítali také s účastí mladých hokejistů ze Slovenska, ale ti museli svou účast nakonec odvolat. Kromě domácího celku Vítkovic se v systému „každý s každým“ utkaly další čtyři české a moravské týmy. Nedošlo tedy na tradiční play off zápasy, ale i tak byly v „malé“ ČEZ Aréně k vidění kvalitní a dramatické zápasy.

Závěrečné pořadí 1. ročníku Ostrava Cup v ledním hokeji: 1. HC Kometa Brno, 2. HC Select Pardubice, 3. HC Olomouc, 4. HC VÍTKOVICE STEEL, 5. VHK Vsetín.