Studenti diskutovali o životě v metropoli kraje

19/5 2011

Studenti Matičního gymnázia v Ostravě, členové Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy a členové Studentského parlamentu města Bílovec se sešli dnes v Radnici města Ostravy na akci s názvem Moje Ostrava!!! S jejími účastníky se setkali náměstci primátora Dalibor Madej a Aleš Boháč.

Studenti diskutovali o životě v metropoli kraje

V první části programu se mladí lidé ve stručnosti seznámili s Ostravou – s její historií, zajímavostmi i vizemi do budoucnosti. Poté je pozdravil náměstek primátora města Ostravy Dalibor Madej. Náměstek Aleš Boháč hovořil o svém rezortu – dopravě. Představil současný stav dopravy ve městě i nově realizované projekty jako je inteligentní dopravní systém nebo nedávno zavedené elektronické karty. Toto téma bylo studentům velmi blízké a měli k němu hodně dotazů. Jistě je potěšila zpráva o soutěži o volnou elektronickou kartu, které se mohou také zúčastnit. Na náměstka Boháče směřovaly i další dotazy například ke smyslu akce SMOG nebo k projektu nízkoemisních zón, odpovídal i na zcela konkrétní otázky k problematice dopravy v Ostravě jako celku i v jeho jednotlivých částech.