Společnost Promet Group přispěla Ostravě na pomoc ukrajinským běžencům

8/6 2022

Koncem května ostravští zastupitelé na svém jednání schválili přijetí finančního daru od společnosti Promet Group ve výši 2 milionů korun. Peníze poslouží k rychlému začlenění uprchlíků z Ukrajiny do života v moravskoslezské metropoli.

Společnost Promet Group přispěla Ostravě na pomoc ukrajinským běžencům

Primátor Tomáš Macura přebírá šek od členky představenstva Promet Group Denisy Materové. Foto: MMO

Finanční podpora bude rozdělena pro dva konkrétní účely. Celkem 1,5 milionu korun je určeno ke spolufinancování činnosti Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) na Černé louce. Zbývající půlmilion pak zvýší objem městských prostředků na financování vzdělávacích volnočasových aktivit ukrajinských dětí i dospělých občanů.

Ostravský primátor Tomáš Macura zájem soukromé firmy o veřejné dění v Ostravě s povděkem kvitoval: „Cením si každého daru, který pomůže řešit situaci lidí prchajících před válkou, jež se k nám uchýlili do bezpečí. Prvotní významná vlna solidarity pominula, nicméně pomoci je zapotřebí o to víc a i nadále, abychom uprchlíkům mohli zajistit začlenění do běžného života. O to víc jsem vděčný za dárce, kteří pomáhají i nyní či v pomoci pokračují kontinuálně. Finanční podporu budeme cílit k potřebným, využijeme ji i při edukaci dětí a dospělých, abychom jim co nejvíce zjednodušili život v novém prostředí.“

K podpisu darovacích listin došlo dne 8.6. 2022 v prostorách ostravské Nové radnice, kde primátor Macura přijal členku představenstva a CMO společnosti Promet Group, Denisu Materovou. Ta uvedla, že firma Promet Group dává tímto darem najevo zájem o dění v regionu, kde působí: „Cílem této naší aktivity bylo, aby města díky získaným prostředkům mohla lépe reagovat na nově vzniklou situaci, s níž se kvůli válce na Ukrajině a příchodu uprchlíků musejí neplánovaně vyrovnat a jež je stojí nemalé prostředky.“

Kromě Ostravy se společnost rozhodla pomocí finančních darů ulehčit zvládnutí současné situace související s ukrajinskou migrační vlnou také dalším městům v kraji.