Slezskoostravský hrad žil v sobotu první pomocí

19/5 2011

Na Slezskoostravském hradě se konal uplynulou sobotu už 4. ročník soutěže nezdravotnických složek Integrovaného záchranného systému v poskytování první pomoci se pod názvem Hrad žije první pomocí. Pořádal ho Český červený kříž Ostrava. Akce se konala pod záštitou náměstkyně primátora Simony Piperkové.

Slezskoostravský hrad žil v sobotu první pomocí

Na jednotlivých stanovištích nezdravotnické složky Integrovaného záchranného systému simulovaly reálné situace a představily tak návštěvníkům, jak záchranné složky fungují a pracují. Součástí akce byl bohatý doprovodný program v podobě statických ukázek záchranářského vybavení a vozidel i dynamických ukázek činnosti složek IZS.

V rámci této akce se lidé mohli přiučit, jak poskytnou první pomoc, zdarma si nechat změřit krevní tlak nebo zjistit krevní skupinu. Preventivní stánky Policie ČR, Městské policie Ostrava, Českého červeného kříže a mnohé další nabídly zajímavé informace vesměs preventivního charakteru.