Skauti přinesli Betlémské světlo primátorovi

21/12 2011

Plamínky Betlémského světla přinesli ve středu 21. prosince hoši a dívky z ostravských skautských středisek v Porubě a Staré Bělé do Radnice města Ostravy. Primátoru Petru Kajnarovi zažehli svíci v jeho pracovně a touto formou mu předali Světlo přátelství. Jeden ze symbolů Vánoc putuje každoročně z místa narození Ježíše Krista v Izraeli, přes Vídeň do České republiky a řady dalších zemí celého světa.

Skauti přinesli Betlémské světlo primátorovi

FOTO: Petr Kajnar vítá skauty z Poruby a Staré Bělé

Skauty ze střediska Přístav Eskadra v Porubě vedl kapitán oddílu vodních skautů Stanislav Holek, skautský oddíl Světlušek ze Staré Bělé přivedla na Novou radnici jejich vedoucí Hana Miklošová. Ostravský primátor poděkoval skautům za vánoční poselství, předal jim dárky města, popřál hezké svátky, mnoho zdraví a štěstí v novém roce.

Zájemci o Betlémské světlo si mohou zapálit svíčku a odnést symbol Vánoc například v pátek 23. 12. (10 – 15 hodin) ze stánku skautů na Alšově náměstí v Porubě. Ve Staré Bělé budou skauti Betlémské světlo roznášet na Štědrý den do přihlášených rodin, k dispozici bude také ve farním kostele po stědrovečerní mši svaté, která začíná v 15 hodin.