Seniorkou roku 2019 je Anna Pinterová

7/11 2019

Seniorkou roku 2019 se stala dlouholetá místopředsedkyně Krajské rady Svazu důchodců České republiky, čtyřiasedmdesátiletá Anna Pinterová. Ocenění převzala ve čtvrtek 7. listopadu z rukou náměstka primátora Zbyňka Pražáka v budově radnice města.

Seniorkou roku 2019 je Anna Pinterová

Vítězka 13. ročníku Seniora roku Anna Pinterová s náměstkem primátora Zbyňkem Pražákem. Foto: René Stejskal.

Nejlepším seniorským klubem bylo vyhlášeno Sdružení seniorů Odborového sdružení železničářů Ostrava.

„Tuto již tradiční anketu města vnímám jako poděkování ostravským seniorům za jejich nezdolnou tvůrčí a životní energii a zapojení do života našeho města. Také letošní, již třináctý ročník ankety nabídnul plejádu silných a zajímavých osobností, kterým toto ocenění právem patří," řekl náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Po slavnostním vyhlášení vítězka letošního ročníku Anna Pinterová řekla: „Jsem velmi dojatá a je mi ctí být nositelem titulu Senior roku. Snažím se právě pro seniory na všech možných polích dělat vše, co se dá. Lidé si zaslouží pozornost. Nesmírně důležité je přitom mít kolem sebe dobrý kolektiv, sami neuděláme nikdo nic. A nejvíce mi pomáhá má rodina tím, že mi umožňuje pomáhat druhým. I když si někdy vyčítám, že mám málo času na vnoučata a pravnoučata."

XIII. ročník ankety Senior roku 2019 vyhlásilo město Ostrava v září. Návrh na ocenění u příležitosti Mezinárodního dne seniorů mohl zaslat každý, kdo zná ve svém okolí v určité oblasti mimořádně aktivního člověka staršího 65 let, s bydlištěm na území města Ostravy, který výrazně přispívá ke zlepšení života společnosti. Město současně vyhlásilo kategorii Klub seniorů roku 2019, do které mohly být nominovány kluby, organizace nebo sdružení zaměřující se na aktivizaci seniorů, které jsou svou činností zajímavé nebo výjimečné.

Anna Pinterová

*1945, místopředsedkyně krajské organizace Senioři ČR, organizuje zájezdy, sportovně zábavné dny, vědomostní soutěže, lekce trénování paměti, besedy se zdravotní tématikou, spolupracuje se středními školami i gymnázii při předávání zkušeností mezi seniory a mládeží, pomáhá organizovat zájezdy dětí a seniorů do přírody. Anna Pinterová aktivně působí v seniorském čtvrtletníku Zpravodaj.

Sdružení seniorů Odborového sdružení železničářů Ostrava

Založeno v roce 1990, k dnešnímu dni má 220 aktivních členů, každoročně připravuje až 35 různých akcí a zájezdů. Účastní se také akcí, pořádaných Krajskou radou seniorů v Ostravě, spolupracují s Koordinačním centrem seniorů Ostrava. Sdružení je nositelem Čestného uznání za příkladnou činnost Krajské rady seniorů Moravskoslezského kraje.