Rada seniorů se setkala koncem října

3/11 2016

Možnosti zvýhodněné účasti seniorů na kulturních a sportovních akcích se staly tématem setkání Rady seniorů s představiteli města, které proběhlo v posledním říjnovém týdnu. Jednání se zúčastnil primátor Tomáš Macura. Zástupci seniorů vyhodnotili uskutečňování závěrů z minulé schůzky s tím, že přijaté závazky jsou průběžně plněny.

Rada seniorů se setkala koncem října

Ostravské muzeum – výstava Vzpomínky zmizelé v čase (2014). Ilustrační foto: B. Krzyžanek

Pokud jde o oblast kultury, všechny příspěvkové organizace města jsou vůči seniorům vstřícné a při nákupu vstupenek jim zpravidla poskytují slevy. Velmi aktivní při pořádání akcí pro starší generaci jsou zejména Ostravské muzeum a Knihovna města Ostravy. Samo město podporuje projekty zaměřené na seniory prostřednictvím grantů. Jen letos vynaložilo na realizaci 16 projektů cílených na dříve narozené zhruba 1 milion korun.

V oblasti sportovních aktivit pro starší generaci podobné speciální grantové schéma zatím chybí. I zde jsou ale příspěvkové organizace města k seniorům vstřícné, zvýhodněné jsou například vstupy na plavecké bazény SAREZA, včetně standardních věrnostních programů. Zlevněné vstupné pro seniory nabízí fotbalový klub FC Baník Ostrava nebo Volejbalový klub Ostrava, s dotazem na možnost zavedení seniorských lístků se město chystá oslovit hokejový klub HC Vítkovice.

Příští jednání zástupců seniorů a seniorských organizací s představiteli města se uskuteční v únoru 2017.