Přípravy na MS v hokeji dvacetiletých finišují

11/9 2019

Ostrava a Třinec uvítají na přelomu roku mistrovství světa v hokeji dvacetiletých hráčů. Stav příprav přijeli prověřit zástupci Mezinárodní hokejové federace.

Přípravy na MS v hokeji dvacetiletých finišují

Primátor Tomáš Macura (uprostřed), náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová a zástupce IIHF Florian Mayer vyjádřili spokojenost se stavem příprav hokejového šampionátu dvacetiletých. Foto: René Stejskal

Mistrovství světa dvacetiletých se uskuteční v Ostravě již podruhé, ve spolupořádajícím Třinci poprvé. Zástupci Mezinárodní hokejové federace (IIHF) přijeli tento týden na prohlídku obou arén. „Definitivně jsme rozhodli, kde co bude umístěné, některé blokace míst jsme proto mohli zrušit a do prodeje pouštíme od pondělí 16. září další vstupenky,“ informovala generální sekretářka organizačního výboru Markéta Štěrbová. Spokojenost se stavem příprav vyjádřil Florian Mayer z IIHF.

„Těším se, bude to zajímavá akce. Čekají nás Vánoce s hokejem, což jsem osobně ještě nezažil. Jsem rád, že jsme potvrdili partnerství s krajem a podporujeme tuto akci stejnou částkou,“ řekl primátor Ostravy Tomáš Macura. „Děláme všechno pro to, aby hokejový šampionát dopadl na výbornou. Uspořádali jsme tady již hodně velkých sportovních akcí a dovolím si říct, že v tom umíme chodit. Jsme rád, že se prodej vstupenek rozběhl a že je již vyprodáno 60 procent vstupenek,“ dodal primátor Macura.

„Šampionát je největší sportovní akcí, která nás letos v Ostravě čeká. Vyplní nám vánoční svátky, lidé ve volnu mohou navštěvovat zápasy a věřím, že halu vyprodají. Šampionát dvacetiletých pokračuje v hokejové tradici, kterou tady v Ostravě máme,“ uvedla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Mistrovství se koná od 26. prosince do 5. ledna. V Ostravě a Třinci se odehrají základní skupiny a čtvrtfinále, přičemž skupina s českým týmem bude hrát v Ostravar Aréně. Semifinálové zápasy a finále se uskuteční v Ostravě.