Přípravy 10. ročníku festivalu Colours of Ostrava vrcholí

15/6 2011

Měsíc zbývá do zahájení 10. ročníku Colours of Ostrava, který nabídne od 14. do 17. července na 16 scénách přes 160 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů či divadel. Dnes o novinkách informovali novináře v radnici města ředitelka festivalu Zlata Holušová se svým týmem a zástupci partnerů. Za město Ostrava zahájil tiskovou konferenci náměstek primátora Martin Štěpánek.

Přípravy 10. ročníku festivalu Colours of Ostrava vrcholí

Zlata Holušová a Martin Štěpánek na tiskové konferenci

Zlata Holušová uvedla, že festival má nejsilnější program ve své historii a je žánrově opravdu hodně barevný. Připomněla hlavní hvězdy desátého ročníku festivalu, kterými budou například kapela Nicka Cavea Grinderman, irská skupina Clannad, senegalský zpěvák Youssou N'Dour, z českých pak budou zářit Nightwork, Divoký Bill, tradiční Monkey Business a další.

Letošní novinkou je dřívější zahájení čtvrtečního programu, který je hned od počátku nabitý hvězdami. Oproti předchozím ročníkům nabízí festival také limitovaný počet jednodenních vstupenek – tisíc kusů na každý den, v prodeji budou od 16. června. Další novinkou jsou „hvězdy zcela zdarma“, kdy mnoho známých interpretů vyrazí do ostravských ulic během  doprovodného programu Festival v ulicích. Ten kromě koncertů nabídne divadla, akrobacii, tematické hudební stánky nebo workshopy a filmové projekce.

Pro komfort návštěvníků bude zachována loni osvědčená druhá lávka přes řeku Ostravici či velkokapacitní divácké tribuny. Pro zdravotně znevýhodněné návštěvníky je připraven projekt Colours bez bariér. Protože účast bude opět obrovská a bude hodně jídla a pití, i doneseného, bude zvýšený důraz letos kladen také na třídění odpadu.

Jak v úvodu tiskové konference sdělil náměstek primátora Martin Štěpánek, festival opět probíhá za podpory města Ostravy, které v letošním roce přispělo částkou 6 miliónů korun. Záštitu nad multižánrovým festivalem s mezinárodním renomé převzal primátor města Petr Kajnar.