Primátor přijal velvyslance Francie Pierra Lévyho

19/5 2011

Primátor Petr Kajnar přijal ve čtvrtek 7. dubna velvyslance Francie Pierra Lévyho. Vzácný host zavítal do radnice v rámci své návštěvy Ostravy. Doprovázeli ho obchodní rada velvyslanectví Bernard Boidin a Denisa Pánková-Schránilová, atašé pro decentralizovanou spolupráci. Přijetí se zúčastnili náměstkyně primátora pro kulturu a zdravotnictví Simona Piperková a vedoucí kanceláře primátora Marcela Trojáková.

Primátor přijal velvyslance Francie Pierra Lévyho

Jeho Excelence Pierre Lévy zdůraznil tradiční spolupráci obou našich zemí v řadě oborů. V Ostravě úspěšně působí řada firem s francouzskou spoluúčastí, např. Dalkia nebo OVAK. Velvyslanec Lévy vysoce ocenil činnost Alliance francaise Ostrava. Jazykové a kulturní centrum se sídlem v ulici Na hradbách v centru města se od svého založení v roce 1991 věnuje šíření francouzského jazyka a kultury v Ostravě a Moravskoslezském kraji. Petr Kajnar představil Ostravu jako město, které v posledních dvou desetiletích prošlou výraznou proměnou. Od těžby uhlí a převážně těžkého průmyslu ke strojírenství, vyspělým technologiím a oborům, které vytváří vyšší přidanou hodnotu. Dlouhodobá je podpora vysokého školství a výzkumu ze strany vedení města. Primátor by přivítal příchod dalších francouzských firem, např. do oblasti informačních technologií. Pierre Lévy potvrdil zájem podnikatelského sektoru jeho země o investování v ČR.
Francouzský diplomat se zapsal do pamětní knihy města Ostravy.
Velvyslanec Francie Pierre Lévy se svým doprovodem během pobytu v krajském městě navštívil také Elektrárnu Třebovice, provoz společnosti Dalkia ČR, člena francouzské skupiny Dalkia. Večer v sídle Alliance francaise Ostrava absolvoval společenské setkání s osobnostmi města, kultury, významnými partnery a řediteli gymnázií s rozšířenou výukou francouzského jazyka.