Primátor přijal slib nových strážníků

1/12 2016

Šest žen a devět mužů složilo 1. prosince před primátorem Tomášem Macurou, za přítomnosti čestné jednotky Městské policie Ostrava, slavnostní slib městského strážníka. K dnešnímu dni tak dohlíží na veřejný pořádek ve městě 694 strážníků. V rámci rekvalifikačního kurzu se nyní připravuje další dvacítka čekatelů.

Primátor přijal slib nových strážníků

Zleva Šárka Lipowská s kolegyněmi Michaelou Novákovou a Bárou Kuznikovou po složení slibu. Foto: J. Urban

Řady ostravské městské policie se rozšířily o patnáct nováčků, kteří v uplynulých dnech úspěšně ukončili závěrečnou zkouškou tříměsíční rekvalifikační kurz potřebný k získání osvědčení strážníka. Zvládnutím náročného výcviku si čekatelé osvojili nejen právní normy potřebné pro výkon tohoto povolání, ale prošli také výcvikem v sebeobraně, střeleckou a taktickou přípravou. Nedílnou součástí absolvovaného kurzu bylo také získání dovedností v poskytování první pomoci nebo zvládnutí základů kriminalistiky a psychologie.

Novým městským strážníkům blahopřál ředitel Městské policie Ostrava Zdeněk Harazim.

A jaké cíle si nováčci v policejním stejnokroji kladou? „Já myslím, že cílem každého z nás je větší bezpečnost pro občany města a ochrana jejich práv a svobod. Věřím, že lidé budou s naší prací spokojení,“ řekla mladá adeptka policejního řemesla Šárka Lipowská.