Primátor přijal baseballové šampióny

8/11 2018

Baseballisté Arrows Ostrava se letos poprvé v historii stali mistry České republiky. V dramatickém finále porazili 3:1 na zápasy 21násobné mistry republiky Draky Brno. Ostravské šampiony přijali na ostravském magistrátu primátor Tomáš Macura a náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Primátor přijal baseballové šampióny

Snímek s mistrovským pohárem. Foto: René Stejskal

Hráče, kteří pro Ostravu vybojovali historicky první titul mistrů České republiky, přijali na radnici primátor Tomáš Macura a náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová. Primátor baseballistům pogratuloval a poděkoval za reprezentaci města. „Vím, že na vašich zápasech panuje výborná atmosféra,“ řekl primátor Tomáš Macura.

„Titul jsme získali v roce, kdy slavíme 45 let od založení klubu,“ připomenul prezident Arrows Ostrava Radim Kepák a poděkoval primátorovi za podporu města. V klubu slaví úspěchy všechny věkové kategorie. Například žákyně vybojovaly na republikovém šampionátu stříbrné medaile. „Pořádáme mistrovství Evropy, mezinárodní turnaje, na soustředění do našeho porubského areálu jezdí týmy z Prahy a v poslední době také družstva z Polska. Snažíme se oslovit další kluby ze Slezska a nabídnout jim naše zázemí,“ uvedl Radim Kepák. „Mluvíte mi z duše. Když zapíchneme kružítko na mapě, tak ve vzdálenosti do 100 kilometrů žije v tomto regionu šest milion lidí. Takovou koncentraci obyvatelstva na tak malém území nenajdete snad nikde v Evropě. Snažíme se proto v Ostravě realizovat projekty s tímto přesahem,“ dodal primátor Macura.

V Areálu Arrows se na přelomu června a července příštího roku uskuteční mistrovství Evropy žen v softballu. Ostrava se tak opět stane centrem sportovního dění.  Na závěr setkání se primátor s náměstkyní a baseballisty Arrows vyfotili s mistrovským pohárem před ostravskou radnicí.