Primátor odměnil české parahokejisty medailemi

19/7 2019

Čeští parahokejisté dokázali na nedávném mistrovství světa v Ostravě doslova pobláznit fanoušky. Návštěvy trhaly rekordy, Češi se probojovali do bojů o medaile, nakonec však skončili čtvrtí. Z Ostravy si přece jen medaile odvezou.

Primátor odměnil české parahokejisty medailemi

Medaile pro naše parahokejisty. Foto: Lukáš Kaboň

Reprezentanti v para hokeji, kteří na mistrovství světa v Ostravě, konaném na přelomu dubna a května, skončili na čtvrtém místě, se do Ostravy vrátili. Zúčastnili se na festivalu Colours of Ostrava diskuzního fóra Meltingpot, který se konal v rámci festivalu Colours of Ostrava v pátek v multifunkční aule Gong. Na akci nazvané Pocta českému para hokeji debatovali o nedávném šampionátu, o problémech para hokeje, a získávání nových hráčů. Odpovídali na dotazy z publika, které byly někdy humorné. Jendoho z diváků zajímalo, zda para hokej hrají i ženy a zda mají oddělené sprchy. „Hrají a sprchy máme naštěstí společné,“ odpovídal jeden z hráčů a vyvolal tím bouři smíchu.

V závěru se parahokejisté setkali s ostravským primátorem Tomášem Macurou a náměstkyní primátora pro školství a sport Andreou Hoffmannovou, kteří jim předali pamětní medaile jako poděkování za předvedené výkony.

„Když za mnou přišel předseda organizačního výboru mistrovství Jiří Šindler s žádostí podporu, nedokázal jsem si to tehdy představit. Ale výsledek předčila všechna naše očekávání a na šampionátu jsme zažili hodně emocí,“ řekl primátor Tomáš Macura.

„V Ostravě se koná hodně významných sportovních akcí, avšak mistrovství světa v para hokeji považuji za největší akci v letošním roce,“ dodala náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Na závěr si všichni společně zazpívali parahokejovou hymnu a hodinová debata skončila dlouhotrvajícím aplausem přítomných, který musel ukončovat moderátor Robert Záruba, aby se parahokejisté mohli odebrat na autogramiádu.