Přijetí Chargé d’Affaires ambasády USA

21/7 2017

Radnici města Ostravy navštívila 21. července Chargé d’Affaires Velvyslanectví USA Kelly Adams-Smithová. Vedoucí úřadu americké ambasády v Praze, která při pobytu v Ostravě navštívila festival Colours of Ostrava a zúčastnila se mezinárodního diskusního fóra Meltingpot, přijali primátor Tomáš Macura a náměstek primátora pro kulturu Zbyněk Pražák.

Přijetí Chargé d’Affaires ambasády USA

Primátor Tomáš Macura předává Chargé d’Affaires Velvyslanectví USA Kelly Adams-Smithové tradiční kytici květů. Foto: B. Krzyžanek

Ostravští hostitelé představili Kelly Adams-Smithové Ostravu jako město, které prochází úspěšnou transformací z bývalého centra těžkého průmyslu a hornictví na moderní regionální metropoli. Vedle vědy, techniky, novým technologiím se ve městě daří významným kulturním či sportovním akcím, jejichž dosah výrazně překračuje hranice regionu i republiky. Jedním z největších a nejznámějších z nich je právě Colours of Ostrava.

Představitelka Velvyslanectví USA se zajímala o vzájemné styky mezi Ostravou a Spojenými státy a o názory obyvatel města na USA a jejich vztah k občanům této země. Ze své strany přislíbila podporu plánovaným kulturním akcím zaměřených na prezentaci americké kultury a amerického stylu života, na vzájemné poznávání a sbližování mezi občany ČR a USA. Podporu má a nadále bude mít rozvoj všestranné česko-americké spolupráce, ať už v oblasti vědy, techniky, průmyslu, obchodu či ekonomických vztahů.

Na závěr své návštěvy v Nové radnici se Chargé d’Affaires Velvyslanectví USA Kelly Adams-Smithová zapsala do pamětní knihy města.