Před Novou radnicí tradičně odstartuje Ostravská muzejní noc

20/5 2022

Třináctý ročník hojně navštěvované Ostravské muzejní noci letos nese podtitul „Děti patří do muzea“. Už v sobotu 28. 5. v rámci této přehlídky zábavného objevování otevře své brány dokořán veřejnosti celkem 26 ostravských institucí. To je o 4 více než loni.

Před Novou radnicí tradičně odstartuje Ostravská muzejní noc

Všechny nabídnou volný vstup na poutavý a zároveň poučný kulturní program. Mezi zapojenými organizacemi budou návštěvníky zdarma rozvážet zvláštní autobusové muzejní linky. Vše vypukne v 17.30 před budovou ostravské radnice na Prokešově náměstí, kde proběhne slavnostní zahájení Ostravské muzejní noci 2022.

Také zde je pro příchozí nachystáno mnoho zajímavého. Dříve než dojde k samotnému „slavnostnímu výkopu“, začne v 17. hodin tvůrčí podvečer, plný zábavné činnosti s pedagogy středisek volného času. Děti i dospělí si vyzkouší kouzlo virtuální reality a zažijí mnoho zábavy při malování na obličej To vše až do 22 hodin.

Letošní ročník Ostravské muzejní noci oficiálně zahájí primátor Tomáš Macura a od 18. hodin bude možné zúčastnit se komentovaných prohlídek běžně nepřístupných radničních prostor, včetně primátorské pracovny. Poslední z těchto prohlídek začíná ve 23 hodin.

Ani letos nepřijdeme o večerní a noční vyhlídky z radniční věže, vysoké 73 metrů. Pro co nejlepší výhled do širokého okolí zde poslouží dva dalekohledy. I v případě vyhlídek platí, že na první se návštěvníci vydají v 18 hodin, na poslední pak ve 23 hodin.

V průběhu moderovaného večera si přítomní užijí také hudební a divadelní program na přistaveném pódiu i ve vlastním prostoru Prokešova náměstí. O dobrou náladu se postará „nejzábavnější dechovka současnosti“, známá jako Lovesong Orchestra, nebo oblíbená písničkářka Kaczi. Působivou science show předvede Divadlo vědy Dolní oblasti Vítkovic.

Veškeré podrobnosti ohledně Ostravské muzejní noci najdete ZDE

PROGRAM SLAVNOSTNÍHO ZAHÁJENÍ OSTRAVSKÉ MUZEJNÍ NOCI 2022 PŘED NOVOU RADNICÍ

17.00 – 22. 00 hodin

Tvůrčí podvečer, zábava s pedagogy ze středisek volného času, virtuální realita, malování na obličej, hudební program na pódiu

- 17.00

Lovesong Orchestra v prostoru náměstí

- 17.30

Oficiální zahájení

- 17.45

Divadlo vědy DOV

- 18.30

Lovesong Orchestra na pódiu

- 19.30

Divadlo vědy DOV

- 20.30

Kaczi

- 21.30

Ukončení moderovaného večera

17.30 hodin

OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ – Ostravská muzejní noc bude slavnostně zahájena za přítomnosti primátora Tomáše Macury.

18.00 – 23.00 hodin

Komentované skupinové prohlídky radničních prostor, včetně primátorské pracovny.

18.00 – 23.00 hodin

Večerní a noční vyhlídky z ochozu radniční věže, vysoké 73 metrů. Návštěvníkům poslouží dva dalekohledy.