Pozvánka na komentovanou procházku Mariánskými Horami

16/8 2012

V roce 1901, tedy před 111 lety, se z obce Čertova Lhotka staly Mariánské Hory. Tehdy se k rýsovacímu prknu postavil významný urbanista Camillo Sitte, aby navrhl, jakým směrem se má toto prudce se rozvíjející městečko ubírat. Podle jeho návrhu vznikla oblast kolem dnešního Stojanova náměstí s kostelem Korunování Panny Marie. Kostel bude jedním z cílů komentované procházky, organizované Ostravským informačním servisem (OIS) v neděli 19. srpna.

Pozvánka na komentovanou procházku Mariánskými Horami

„ Kromě této památky na naší procházce uvidíme i spoustu jiných zajímavých staveb a míst spojených s historií i současností této různorodé čtvrti,“ říká průvodkyně OIS Sylva Burgertová. „Ukážeme vám, kde stával hostinec U Koule, kde se nacházela kavárna Merkur, v níž denně hrával pianista, nebo zavzpomínáme na hulvácké koupaliště,“ dodává.

Začátek procházky bude v 10 a 14 hodin na Stojanově náměstí (před mariánskohorským kostelem). Trasa prohlídky povede ulicemi Korunní – Přemyslovců – Slévárenskou – Železárenskou. Vstupné (80 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti, studenty a seniory) se platí na místě před prohlídkou.

Ostravský informační servis připravuje na září prohlídky Po stopách vůně kávy (2. září) a Po schodech na věž (16. září).