Pojďte v sobotu pomoci uklidit Ostravu

3/4 2018

Magistrátní tým vedený primátorem Tomášem Macurou a náměstkyní Kateřinou Šebestovou se v sobotu 7. dubna po roce opět zapojí do akce Ukliďme Česko a pustí se do úklidu Ostravy. Konkrétně zbaví odpadků prostor za divadlem Antonína Dvořáka. Připojit se může každý.

Pojďte v sobotu pomoci uklidit Ostravu

Záběr z loňského úklidu ve Výškovicích. Foto: MMO

Připojení se do národní akce Ukliďme Česko je jednou z aktivit ostravské kandidatury na titul European Green Capital 2020. Kromě magistrátu se zapojí také úřad obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a spolupráci přislíbila i Ostravská univerzita. V sobotu od 10 do 12 hodin se bude uklízet prostor za divadlem Antonína Dvořáka u areálu Miniuni.

Kdo nechce zůstat pozadu a přeje si zažít dobrý pocit, že udělal něco pro přírodu i pro sebe, může se přihlásit prostřednictvím e-mailu uklidmecesko@ostrava.cz, a to do 5. dubna.  Obratem budou zájemcům sděleny podrobnosti. Rodiče mohou na akci vzít i děti.  Účastníci potřebují jen vhodné oblečení a dobrou náladu. Ochranné rukavice, pytle i kontejner zajistí městská společnost OZO Ostrava.

V loňském roce pracovníci magistrátu uklízeli lesík ve Výškovicích. Devatenáctičlenná skupina našla stolek, žehličku, lyže, hůlku na nordwalking, spoustu skleněných a plastových lahví, pneumatiku a matraci. Dohromady se s dalším nepořádkem jednalo o 800 kilogramů odpadu, který skončil ve společnosti OZO Ostrava.

Kdo se zapojí do úklidu jiné lokality v rámci Ostravy a pošle na výše uvedený e-mail fota, získá od magistrátu odměnu.